"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet." (Madách Imre)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: energia. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: energia. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. február 9., hétfő

Magyarország szakrális helyei

A természetben rengeteg erőhely van, ahol különböző minőségű és erősségű energiákat észlelhetünk. Általában az egyéni érzékenység dönti el, hogy kinek melyik a megfelelő, ki, mit él át ezeken a pontokon. Erőhely lehet egyébként a tengerpart, egy szikla, de akár egy szép kert is.

  A saját erőhelyünket úgy találjuk meg, ha megfigyeljük, érzékeljük azt, hol érezzük magunkat jól, hol esik jól időzni, hol töltődik fel lelkünk, szellemünk, és hol enyhülnek testi bajaink..


Ha átengedjük magunkat a hely hangulatának, szellemének, meglepődve tapasztaljuk, milyen jótékony hatást  gyakorolnak ránk. Nyugalmat árasztanak, és arra is lehetőséget kínálnak, hogy elmélyüljünk önmagunkban.

A Föld szívcsakrája: Rám-hegy, Ferenczy-szikla
A Visegrádi-hegység legmagasabb pontján, Pilisszentkereszttől északra található a Rám-hegy és az előtte magányosan álló hatalmas kőtömb, a Ferenczy-szikla, melyről úgy tartják, a Földet behálózó energiavonalak találkozásának csomópontja.

Már elődeink is tisztában voltak a hely jelentőségével - I. Béla király korában is fontos szakrális szerepet játszott a térség életében -, az ezoterikus világszemlélet szerint pedig ennél a sziklánál található bolygónk gyógyító erővel bíró szívcsakrája, ami miatt a föld ezen a helyen nagyon erős energiát bocsát ki magából.
Ennek hatásáról az idelátogatók egyfajta sajátos érzetként számolnak be, mely olyan, mintha életerővel töltődnének fel, és egyfajta belső nyugalom áradna szét testükben, sőt, egyesek szerint a sziklát átölelve a Föld szívverését is meg lehet hallani.

A legnagyobb energiájú helynek  ma Magyarországon a Pilist tartják. Aradi Lajos – aki  a pilisi energiák rejtélyét kutatja – véleménye szerint ennek az az oka, hogy az égbolton lévő Orion-csillagkép és a Pilisben elhelyezkedő három hegy között különleges kapcsolat van.

 

Magyarország energiái

Aradi Lajos azt állítja, hogy az erőközpont a Pilis közepén, úgymond a „szívében” található, a három hegytől körbevéve. A mellette lévő helységek – Klastrompuszta, Ráró-hegy, Lepencefürdő, Pilisszentlászló – szintén az Orion csillagai helyzetének megfelelőek, és ezeket együtt vizsgálva, vonalakkal összekötve pontosan azt a rajzolatot kapjuk a Földön, ami az égbolton is látható. Feltételezhetően ez adja a helynek a hallatlanul nagy erőt, hiszen itt az energiák olyan tobzódása jön létre, mint  a világon nagyon kevés helyen másutt.



Pécsvárad - Zengő. A helyi néphagyomány és az ezzel egybecsengő rádioesztéta mérések eredményei egyaránt arról tanúskodnak, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb pontja, a Zengő csúcs - 682 méter is a Föld  rendkívüli erejű energiakibocsátású pontjainak egyike.

Egy Európa-szerte egyedülálló növényritkaság, a Bánáti Bazsarózsa (Paeonia officinalis ssp. banatica) csak és kizárólag itt virágzik és itt tenyészik. A világon fellelhető teljes állomány 90 %-a itt van  jelen.
 

 

2012. május 9., szerda

A fák

Faterápia

Faterapia_sap_sarvar.JPG   A fák   csodás energiákat közvetítenek fáradt testünknek. A nyugati civilizált ember számára furcsa módszernek tűnhet a faterápia lelki békénk megőrzésére, a rossz hangulat elűzésére. Pedig ezt a technikát már az ősi kelta, ógörög és római emberek is alkalmazták. Később a módszer eljutott Németországba is, ahol évtizedek óta kutatja Manfred Himmel szakember. Rájött, hogy a fák varázslatos, gyógyító energiával rendelkeznek, ráadásul a jótékony hatású földsugárzást is felerősítik. Azokon a területeken, ahol a Föld különleges energiákat közvetít, a fák gyógyító hatása többszörösen kisugárzik. Hazánk ráadásul különösen alkalmas hely a faterápia alkalmazására, hiszen a Föld szívcsakrája a Pilisben található. Szakemberek szerint az, aki odalátogat, különleges harmóniát érzékel, miközben gyorsan feltöltődik energiával. Nem kell azonban elutaznunk az éltető fák energiáinak átvételéhez: egyszerűen keressük meg az otthonunkhoz legközelebb eső parkot, és már kezdhetjük is testünk energetizálását! Öleljük meg a fákat!
Zöld növények között mindenki jobban érzi magát, mint sivár környezetben. Gondoljunk csak arra, mennyivel jobb érzés egy virágokkal teli irodában dolgozni, mint egy olyan helyiségben, ahol egyetlen növény sincs. A fárasztó, egész napos munka után sokan már attól is megnyugodnak, ha elmehetnek az erdőbe, vagy néhány percig sétálhatnak egy parkban, mélyen beszippantva a friss levegőt. A fák nem pusztán arról gondoskodnak, hogy folyamatosan oxigént termeljenek, törzsüket átölelve gyógyító energiákkal töltik fel szervezetünket. Ne szégyelljük magunkat tehát, ha kedvünk támad kipróbálni a faterápiát, egyszerűen öleljük meg a számunkra legszimpatikusabbat, és érezzük, ahogyan megfáradt testünk és gondterhelt lelkünk néhány perc elteltével fellélegzik.

Így meditáljunk a fával
1. Válasszunk magunknak egy fát. Lehetőleg idős – és persze egészséges lombkoronájú, törzsű – fát keressünk.
2. Próbáljunk meg úgy elhelyezkedni, hogy testünk minél nagyobb felülete érintkezzen a fa törzsével, vagyis a homlokot, a mellkast, a hasat és a térdet is próbáljuk „odatapasztani” a fához. Ne legyünk görcsösek, álljunk lazán.
3. Bal kezünket a korona, jobb kezünket a gyökerek irányába fordítsuk, és érintsük a kart is a fa törzséhez.
4. Lélegezzünk nyugodtan, ritmusosan, egyenletesen. Csukjuk be a szemünket, és érezzük, amint a fa energiája átáramlik testünkbe.
5. 10-15 perc elteltével háttal is érintkezhetünk a fával, tehát a gerincet is nekitámaszthatjuk.
6. Hetente érdemes legalább kétszer-háromszor megismételni a fákkal történő meditációt.

2011. július 4., hétfő

Az aura

A legtöbb ember mitikus dolgot képzel el, ha az auráról van szó, pedig egyáltalán nem az. Ahhoz, hogy láthassuk, nem kell sem spiritisztának, sem médiumnak lennünk. Sőt, ha valaki érezte már úgy, hogy más társaságában mintha kiszívnák az energiáját, valószínűleg annak a valakinek az auráját érzékelte.
Életében mindenki látta vagy tapasztalta már valaminek az auráját, csak elsiklott felette, de előfordulhat, hogy teljesen másnak tulajdonította azt.

Több ezer éve érzékelnek szellemi beavatottak fényt, szint, emberek körül.  Különböző kultúrák másként nevezik ezt az energiamező jelenséget. Az indiai kultúrkör Pránának hívja, mint minden formán átáramló életenergiát. A kínaiak kétpólusú /yin-yang/ erőről a Csí-ről beszélnek. Keresztény hagyományban a szellemi lények körül fénymező, glória látható a különböző ábrázolásokban.
Már Kr.e. 5oo körül a pytagoreusok kezdték vizsgálni az embert körülvevő energiamezőt.


A gyerekek sokkal fogékonyabbak erre, amit rajzaikon látható zöld macska, kék fa vagy éppen a narancsszínben tündöklő tesó bizonyítanak. Mivel ilyenkor általában a szülők megdorgálják őket, miért lett például citromsárga a macska, sajnos egy idő után eltűnik ez a képesség, mivel még mindig nem elfogadott társadalmi nézet.

Az emberi aura az az energiatér, amely tojásdad formájával körülöleli a fizikai testet és akár 2, 5 - 3 méter is lehet a mérete.

Mindennek van aurája, hiszen minden atomokból áll, az atom pedig protonból, neutronból és elektronból áll, tehát folyamatosan mozognak, így energiát bocsátanak ki. Az aura nem más, mint az az energiatér, ami mindent körülvesz.

Minél erősebb és egészségesebb valaki annál erősebb aurájának rezgése és annál messzebbre sugárzik testétől. Úgy tartják, vannak olyan bölcs emberek, akinek az aurájuk akár több kilométernyi távolságból is érzékelhető. 

A rossz étrend, a testmozgás, pihenés hiánya, a stressz, az alkohol, a kábítószerek, a dohányzás és a negatív szokások, mind gyengítő tényezői auránknak.

Modern tudósok szerint az emberi testet energia terek alkotják. A testenergia kisugárzása elektromos, mágneses, hang-, hő-, fény- illetve elektromágneses tereket tartalmaz. Ezek egy része a testben termelődik, egy részét pedig a külvilágból kapja és átalakítja.

Az auránknak különböző  színei lehetnek, amelyek mind mást jelentenek. Ezeket a színeket aura fotókon nézhetjük meg, ahol láthatjuk az élő test körüli energiamezőket. 

A legismertebb aurafotózási mód a Kirlian féle fényképészet, amelyet Szemjon D. Kirlian fedezett fel, bár olyan neves tudósok is foglalkoztak vele, mint Michael Faraday, Nikola Tesla, Thomas A. Edison.

Melyik szín mit jelent?

Sötétvörös: kemény munka, fizikai aktivitás, állóképesség;

vörös: energikus, vezető, bátor, sok akaraterőre vall;

narancs: szereti a kihívásokat, idegesség, kalandor;

barna: őszinte, elemző, részlet orientált;

sárga: játékos, kreatív, figyelmes;

zöld: tanár típus, szeret kommunikálni;

kék: gondoskodó, érzékeny, hűséges;

fehér: érzékeny, átgondolt, érzelmi stressz;

Ma már olyan korban élünk, ahol a korszerű tudomány bizonyítani tudja az emberi test energiatereit, de arra a kérdésre, hogy az aura valójában mit is jelent és hogyan befolyásolja életünket még a tudósok munkájával sem született egyelőre egyértelmű válasz.

Forrás: donna.hu

Az ember is energia! Testünk önmagában nem nyújt látványos bizonyítékot e tény felől, ha azonban finomabb frekvenciákon keresgélünk, rájövünk, hogy testünket egy bámulatba ejtően összetett és kifinomult energiaréteg veszi körül. Ez az aura vagy emberi energiamező. Az aura elbűvölő komplexitásáról és szépségéről majd minden nép ősi tanaiban tesznek említést, a nyugati társadalmakban azonban csak a huszadik század vége felé kezdtek el behatóbban foglalkozni ezzel a témával, és hiánypótló műveket is csak nemrég kezdtek el közölni.
 
Aura és betegség

Az aurát alkotó energia rendkívül finom összetételű, ennél fogva bármilyen testi-lelki átélés nyomot hagyhat benne; ez fordítva is igaz, auraműködésünkbe beavatkozva változást érhetünk el abban, ahogyan tapasztalatainkat és a minket körülvevő világot megéljük. Ilyen értelemben mind a kiegyensúlyozatlan táplálkozás, mind pedig a destruktív érzelmek és gondolatok vezethetnek a csakrák energiaműködésének torzulásához.

A csakrák és az egyes energiarétegek szerkezetének és működésének hosszú távú eltorzulása (ami bekövetkezhet bármilyen egyensúlyzavar következtében, mint például tartós negatív gondolati-érzelmi hatások, kemoterápia, vagy valamilyen fizikai sérülés következtében) az egyes szervek energiaellátásának módosulását vonja maga után. Amennyiben hosszú ideig fennállnak az elváltozások, és egy szerv krónikus energiahiányt szenved, az energiatorzulások betegség formájában a test szintjén csapódnak le. Minden betegség, jóval azelőtt, hogy a test szintjén tünet formáját öltené, az aurában valamilyen rendellenesség formájában megjelenik. A test szintjén is érzékelhető tünetképzés rendszerint egy hosszas, az aurában érzékelhető szabálytalan folyamat eredménye.



A természettel való érintkezés tisztítja és kiegyensúlyozza az aurát, de energiát sugároznak a külön féle kristályok, féldrágakövek, drágakövek is, amely rezgéseket az emberi szervezet könnyedén átveheti, hasznosíthatja.