"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet." (Madách Imre)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Teréz anya. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Teréz anya. Összes bejegyzés megjelenítése

2017. szeptember 5., kedd

Kalkuttai Teréz anya Nobel-békedíjas apáca, misszionárius ünnepe.


Teréz anya minden embert tisztelt bármilyen valláshoz tartozzék is, és az iránta való tisztelete túlhalad minden vallási identitáson!

Boldog Kalkuttai Teréz anya, eredeti nevén Agnes Gonxha Bojaxhiu (Szkopje, 1910. augusztus 27. – Kalkutta, 1997. szeptember 5.) albán származású római katolikus apáca. Ő a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója. Élete során megkapta a Nobel-békedíjjat  és emellett számos magas kitüntetéssel köszönték meg áldozatos munkáját, melyet Kalkutta szegényei között végzett és ami az egész emberiség elismerését váltotta ki.





1979-ben Teréz anyának ítélték oda a Béke Nobel-díjat. Amikor átvette a díjat, megkérdezték:
-,,Hogyan segíthetjük elő a világbékét?"


Nagyon egyszerűen - válaszolta:
- ,,Menjünk haza és szeressük a családunkat."

Az ünnepi banketten való részvételt lemondta, és a kapott 6000 dollárt
Kalkutta szegényeinek juttatta el.

  1999. július 26-án Kalkuttában elkezdődött boldoggá avatásának folyamata, 2003.10.18-án avatta boldoggá II. János Pál pápa, 2016 szeptember 4-én Ferenc pápa avatta szentté. 

2014. augusztus 26., kedd

Kalkuttai Boldog Teréz

 

“Ha barát kell, a legjobb barátod leszek
Ha magányra vágysz, én a csönded leszek
és ember leszek, mert emberre vágysz
ki szeret, ki elfogad, s kit igaznak látsz.”

Roger testvér írta ezeket a sorokat Teréz anya emlékezetére, boldoggá avatása idején, 2003-ban.
Olyan világban élünk, ahol együtt létezik a fény és az árnyék. Élete folyamán Teréz anya arra hívta az embereket, hogy mindig a fényt válasszák. Ez által sokak számára megnyitotta a szentség felé vezető utat. Teréz anya érthetővé tette számunkra Szent Ágostonnak Krisztus után a IV. században írt szavait:
„Szeress, és fejezd ki ezt az egész életeddel.” Az Istenbe vetett bizalom akkor válik hihetővé, amikor megélik.

 Kalkuttai Boldog Teréz, közismert nevén Teréz anya (születési neve albánul: Agnes Gonxha Bojaxhiu; arománul: Agnesa/Antigona Gongea Boiagi) Szkopjében, 1910. augusztus 26-án.
Albán, pontosabban a mai Albániában és Macedóniában is kisebbségben élő aromán nemzetiséghez tartozó, római katolikus apáca volt, a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója, a Nobel-békedíj (1979) és számos magas kitüntetés tulajdonosa, aki Kalkutta szegényei között végzett áldozatos munkájával az egész emberiség elismerését váltotta ki.
Sokat tudunk életéről, munkásságáról,  határtalan szeretetéről és önfeláldozásáról, így most  a gondolatait idézzük fel:


“Senkit se eresszetek útjára úgy, hogy jobbá és boldogabbá ne tennétek!”

“Ebben az életben nem tehetünk nagy dolgokat. Csak kis dolgokat tehetünk, nagy szeretettel.”


“A szeretet az otthonainkban kezdődik; a szeretet az otthonokban lakik és ezért van a sok szenvedés és szerencsétlenség a világban… Úgy tűnik, manapság mindenki szörnyű sietségben van, türelmetlenül a minél nagyobb siker, fejlődés, gazdagság és más hasonlók elérésében, a gyermekeknek pedig szüleik idejéből oly kevés jut. A szülőknek nincs idejük egymásra és így a családokban kezdődik a világ békéjének felbomlása.”


“Szükségünk van megtalálni Istent, de Őt nem találhatjuk meg a zajban és nyugtalanságban. Isten a csend barátja. Nézzétek a természetet, ahogy a fák, a virágok, a fű csendben növekszik; nézzétek a csillagokat, a Holdat és a Napot, ahogy csendben haladnak… Szükségünk van a csendre, hogy megérinthessük a lelkeket.”

2011. október 16., vasárnap

1979 Október 17. Teréz anya Béke Nobel-díjat kapott.


Kalkuttai Teréz anya

Teréz anya minden embert tisztelt bármilyen valláshoz tartozzék is, és az iránta való tisztelete túlhalad minden vallási identitáson!

Terézanya 1997-ben hunyt el, 87 éves korában, azután, hogy életét a kalkuttai nyomornegyedekben lakók megsegítésének áldozta. Mindmáig nagyon sokan vannak, akik a követői.
Boldog Kalkuttai Teréz anya, eredeti nevén Agnes Gonxha Bojaxhiu (Szkopje, 1910. augusztus 27. – Kalkutta, 1997. szeptember 5.) albán származású római katolikus apáca. Ő a Szeretet Misszionáriusai szerzetesrend alapítója. Élete során megkapta a Nobel-békedíjjat  és emellett számos magas kitüntetéssel köszönték meg áldozatos munkáját, melyet Kalkutta szegényei között végzett és ami az egész emberiség elismerését váltotta ki.





1979-ben Teréz anyának ítélték oda a Béke Nobel-díjat. Amikor átvette a díjat, megkérdezték:
-,,Hogyan segíthetjük elő a világbékét?"

Nagyon egyszerűen - válaszolta:
- ,,Menjünk haza és szeressük a családunkat."

Az ünnepi banketten való részvételt lemondta, és a kapott 6000 dollárt
Kalkutta szegényeinek juttatta el.