"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet." (Madách Imre)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: úszás. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: úszás. Összes bejegyzés megjelenítése
2013. július 21., vasárnap
Balaton-átúszás 2013.
Az idei, 31. Balaton-átúszáson 7740-en vettek részt Révfülöp és
Balatonboglár között. A szervezők tájékoztatása szerint az 5200 méteres
távon ezúttal 1 óra 9 perc volt a legjobb úszóidő.

2012. augusztus 1., szerda
A második arany...
Gyurta Dániel óriási, 2:07.28 perces világcsúccsal győzött a 200 méteres mellúszás döntőjében a londoni olimpián. Az utolsó méterek nagyon szorosak voltak, Gyurta az édesanyjára gondolt, és megszerezte a magyar csapat második aranyát.
"Nagyon nehéz ilyenkor bármit is mondani. Nagyon nehéz volt az utolsó tíz méter, nagyon jöttek rám. A családomra és édesanyámra gondoltam, ami plusz erőt adott, szerintem ezért sikerült nyernem. Nagyon elfáradtam, de tudtam, hogy nem adnak semmmit ingyen, főleg egy olimpiai bajnoki címet" - nyilatkozta közvetelenül a verseny után Gyurta a Magyar Televíziónak.
Gyurta a londoni magyar küldöttség negyedik érmét szerezte. Szilágyi Áron győzelme előtt két cselgáncsozó végzett dobogós helyen: a 48 kg-os Csernoviczki Éva szombaton bronzot, a 66 kilós Ungvári Miklós pedig vasárnap ezüstöt nyert.
forrás: origo
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)