"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet." (Madách Imre)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: láb. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: láb. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. július 14., hétfő

Amikor csak teheti - járjon mezítláb!

A világon a legtermészetesebb és egyben legolcsóbb talpmasszázs nem más, mint a mezitlábazás! A nyári melegben könnyen teremthetünk alkalmat arra, hogy levessük a cipőnket és a meztelen talpunkkal sétáljunk egy kicsit.

Ha a talpunk szóhoz juthatna,  mesélhetne arról, milyen érzés a szabadság!

Nemcsak a lábfejnek és a lábnak öröm, megváltás az egész szervezet számára. A mezítláb járás megóvja a lábat a deformálódástól, a talpnak alkalmazkodnia kell az egyenetlen talajhoz, ezért a láb kénytelen optimális állapotra berendezkedni, ami az egész testtartásra jótékonyan hat. Ha jól állunk, megfelelő pozicíót vesz fel a gerincoszlop is, ami jobb közérzethez vezet.

A cipő nélküli talpon végiggördül a testsúly, a sarok nem ütődik a talajhoz, nincs igénybe véve fölöslegesen a gerinccsigolyákat összekötő porckorong. Az örök alkalmazkodás a talajhoz, a test valamennyi izmát megdolgoztatja, javul a mozgáskoordináció.

Ha egyenetlen talajon, például homokon vagy földes területeken megyünk mezítláb, azzal olyan masszázsban részesítjük talpunkat, amilyenre talán egyetlen masszőr sem képes, vagy legalábbis nem ennyi időn belül.

Az egyenetlen talaj jótékonyan masszírozza a talpunkon megtalálható reflexzónákat, ezáltal testünkre és lelkünkre egyaránt jótékony hatást gyakorolnak.


Mezítlábazás hatására javul az egyensúlyérzékünk, és nem csak a lábfejünk mozgásfejlődésének köszönhetően, de a járáskor az agynak küldött jelek hatására is.

A talpon található 72 ezer idegvégződés ingerlése lelkileg ellazít, fölfrissít.
 

2012. március 22., csütörtök

Kéz és láb

A kézmozdulatainkat alapjába véve nem tudatosan irányítjuk, ennek ellenére naponta százával teszünk olyan mozdulatokat, amiknek nem is gondolunk bele a mögöttes jelentésébe. Jó, ha vigyázunk, mert akár szavak nélkül is kiadhatjuk magunkat. "Ha beszélgetés közben a középső- és a gyűrűsujj szorosan egymáshoz simul, az illető megértésre és biztonságra vágyik. Vélhetőleg feszültség teli időszakot él át, és segítségre van szüksége"


Ha a beszélgetőpartnerünk a szájához emeli a kezét, miközben mond valamit, gyanakodhatunk, hogy nem az igazat mondja vagy bizonytalan. Ha az illető a legfelső ujjpercét dörzsölgeti, megfontolja, amit mondani fog, ha pedig a hüvelykujja csúcsát masszírozza, nem biztos magában, és abban, hogy van-e elég bátorsága kimondani véleményét.

Jó, ha tudjuk, hogy, ha valakihez beszélünk, és az keresztbe teszi a karjait, azt jelenti, nem ért egyet a mondanivalónkkal. Ha a karkeresztezéshez ökölbe szorított kéz is társul, agresszióra következtethetünk az illető felől. Apróbb, de annál beszédesebb jelek a csípőre tett kezek, melyek szexuális felhívásként is értelmezhetők, vagy a kezek a fej mögött, melyből arrogancia, magabiztosság szűrhető le.

"Egyik legcélravezetőbb módszer annak kiderítésére, hogy valaki őszinte, nyílt-e, vagy sem, ha a tenyerét figyeljük" - írja az oldal. Ez esetben nagyon egyszerű a jelek megfejtése. Ha az illető úgymond felfedi előttünk a tenyerét, azt jelzi, nincs mitől tartania, igazat mond, őszinte. Viszont, ha a tenyerei összefonódnak, és próbálja rejtegetni azokat, több mint valószínű, hogy nem egyenes emberrel állunk szemben. Az oldalról megtudhatunk egy érdekességet a témában. Ha tenyerünk fölfelé fordul, mint a kéregető koldusnak, akkor kevésbé érzik nyomatékosnak a kérést, mint ha lefelé fordított tenyérrel mondjuk ugyanazt. A lefelé fordított tenyér ugyanis hatalmat biztosít.


Láb körüli hiedelmek, babonák a világban.

Minden nemzetnek, népnek megvannak a lábhoz, a lábfejhez kapcsolódó hiedelmei, babonái. Egy kis ízelítő ezekből.

Általános:
Fontos eseményekre jó szerencsét jelent bal lábbal elindulni.
Hogy szerencsés legyen a nap, jobb lábbal kell az ágyból kikelni.
A lábbal előre született gyermek komoly ezoterikus gyógyító erővel rendelkezik.
A többlet lábujj szerencsés életet jelent.

Egyiptom:
Az ókorban a keskeny női lábat tartották vonzónak. A hiedelem szerint nemesi családból származott, akinek a nagylábujja hosszabb volt a többinél.

India:
Az eljegyzési gyűrűt a lábukon hordják a nők.

Ázsiában vannak olyan területek ma is, ahol egy meztelen lábfej látványa flörtöt jelent, így azt takarni illik.

Kína:
Minél kisebb volt egy nő lába, annál jobban kívánták őt. Ennek következtében úgynevezett lótuszlábakat faragtak már kislány korban. A lábfejüket összeszorították és eltörték, lábujjaikat pedig az alá feszítették, és összekötözték, hogy az ne nőhessen tovább. A kifejezés eredetét magyarázó legenda szerint egy ókori császár ágyasa szépségét jellemezte úgy, hogy \"lába nyomán lótuszok nyílnak\".

Japán:
A gésáknál a minél kisebb láb elérése érdekében szintén elkötözték, illetve megcsonkították a lábat. A szoros fapapucsban a gésák csak tipegni tudtak, (a ruhájuk kialakítása is ezt segítette) ezáltal a férfiak segítségére szoruló nő megjelenítése volt a cél. Törékeny, gyámoltalan, segítségre szoruló...

Törökök:
Akinek a jobb talpa viszket, hamarosan utazni fog.

Görögök:
Ha veszélyes vállalkozásba kezdtek, csak a jobb lábukra húztak cipőt, a balt csupaszon hagyták.
Vonzónak számított a második lábujj hosszúsága.

Magyarországon:
Ha egy gyerek lábbal előre született, babérlevéllel dörzsölték be, mert úgy hitték, hogy egy baleset által rokkantá válhat.
A kis gyermek lábát nem szabad megcsókolni, mert nehezen tanul meg járni.

Forrás: Pécsi STOP/kez-labapolas.abbcenter.com