Kos - A hirtelen sütő
Ha Kos vagy, nem tervezgeted és számítgatod, hogy mikor mit és mennyit süss. Ha akcióba kezdesz - és ezt elég gyakran megteszed -, akkor nem állíthat meg semmilyen akadály. Vajat habosítasz, szétválasztod a tojást, mogyorót darabolsz, összekeversz mindent, majd be a forró sütőbe. Bár a temperamentumod és lelkesedésed adott a süteménysütéshez, gyakran előfordul, hogy a közeli cukrászdába kell rohannod, hogy desszertet szerezz. A tied ugyanis félresikerült, megégett, kőkemény lett, vagy nyers maradt.
Bika - A türelmes sütő
Ha Bika vagy, hatalmas türelemmel és elhivatottsággal fogsz neki a sütésnek. Elhatározod, hogy mit csinálsz, majd aprólékos gondossággal elkészíted a tésztát, a tölteléket és a borítást. Ez utóbbit a legszívesebben, hiszen imádod a csokimázat, a csokidarát és a csokireszeléket. Kóstolgatni is, nem csak a tortára borítani, szerinted ugyanis ez a sütik legjobb része. Szereted a különleges formákat, gyakran kerül ki a sütődből márványmintás, homokdomb vagy fa alakú édesség, természetesen vastag bevonattal.
Ikrek - A kész sütő
Muffin, zsemle, almatorta, mézeskalácsszív, ha Ikrek vagy, te bármelyiket képes vagy megsütni. És meg is sütöd, ha kapható előre lefagyasztva vagy már félig kész állapotban. Ezzel átéled a sütés minden örömét. Annyira, hogy még magad is elhiszed, ezt bizony te alkottad. És néha a vendégeidnek sem említed meg, hogy az asztalon illatozó édesség a mélyhűtőből került a sütőbe, majd eléjük. De tulajdonképpen nem is ez a lényeg, hanem hogy mindenki elégedett legyen.
Rák - A családnak sütő
Ha Rák vagy, a családodnak nem kell nélkülöznie a finomabbnál finomabb süteményeidet. Hiszen te igazán beleadod a szívedet és a lelkedet az édességekbe - és ettől már-már mennyeiek! Nálad szívesebben és lelkesebben senki nem áll a sütéshez, állatfigurák, minikalácsok és cipócskák hada kerül ki szorgos kezeid közül. Ha a családtagjaid is segítenek a sütésben, táncra perdülsz a boldogságtól! Ilyenkor még az sem zavar, ha lisztréteg fedi be az egész konyhát, csokis kéznyomok kerülnek a falra, és tésztadarabok repülnek a plafonra, a lényeg, hogy együtt van a család!
Oroszlán - A csodálatra méltó sütő
Ha Oroszlán vagy, nem sütsz ám akármit és akármikor! A te konyhádból sosem kerül ki egyszerű meggyes piskóta vagy lekváros palacsinta... Ha ilyesmire adod a fejedet, akkor valami fejedelmi receptet keresel, minimum háromemeletes tortát marcipánbevonattal, de nem csak úgy apropó nélkül. Egy kerek születésnap vagy évforduló viszont már megfelelő alkalom arra, hogy elővedd különleges alakú tortaformáid egyikét. Igazán megérdemled a dicséretet - és el is várod a méltatást fáradságos munkádért.
Szűz - Az egészségesen sütő
Ha Szűz vagy, nemcsak arra figyelsz oda, hogy a süteményeid finomak legyenek, hanem arra is, hogy egészségesek. Nem adod túl gyakran sütésre a fejedet, hiszen ahhoz hosszadalmas és alapos felkészülésre és tervezésre van szükséged. Mivel nem kapható minden sarki boltban biotojás és teljes kiőrlésű liszt, előre meg kell venned a hozzávalókat. A friss gyümölcsöt vagy a házi lekvárt természetesen a piacon őstermelőktől szerzed be. Az a biztos. Bár mindent megteszel, a süteményeid sikere ennek ellenére kétes.
Mérleg - A művészi sütő
Ha Mérleg vagy, te készíted a világ legszebb és legegyénibb süteményeit. Vékony aranybevonat, pasztellszínű marcipándíszek, csokoládévirágok és megannyi ék díszíti a süteményeidet. Az embernek szinte nincs is kedve beleharapni a desszertjeidbe. És néha ennél jobbat nem is tehetnek a szeretteid. Számodra annyira fontos a külcsín, hogy a belbecs olykor félresikerül. Mondjuk kihagyod a tésztából a cukrot, vagy véletlenül túl sok sót teszel bele. Igen, a sütijeid sokszor ehetetlenek, de a legszebbek a világon, az biztos.
Skorpió - A boszorkányos sütő
Ha Skorpió vagy, csak a különleges süteményreceptek foglalkoztatnak - például egy padláson porosodó ősrégi szakácskönyv végére lejegyzett családi titok. Vagy valami boszorkányos torta... A krémes, habos, színes torták egyáltalán nem a kedvenceid, inkább a sötét süteményeket részesíted előnyben - és itt nem arra gondolunk, hogy szénfeketére égeted az édességeket. A te tortáid feketecsokis bevonattal készülnek, belül kakaós piskóta szolgáltatja az alapot, a töltelék pedig lehetőleg feketeáfonya, ribizli, szeder vagy kávékrém.
Nyilas - A világjáró sütő
Ha Nyilas vagy, szívesen kipróbálsz bármilyen receptet, aminek legalább egy kissé idegenül cseng a neve. A repertoárodban ott az oroszkrémtorta, a feketeerdőtorta, a francia krémes és persze az angol puding. Mivel szívesen járod a világot, rendszeresen beszerzel magadnak külföldi süteményes könyveket is. Ha esetleg nyelvi nehézségeid támadnak egy-egy egzotikus desszert elkészítésénél, improvizálsz. Ennek ellenére ritkán rontod el a sütiket, vagy ha valami mégis másképpen alakul, mint tervezted, az csak jobb lehet!
Bak - A felkészült sütő
Ha Bak vagy, biztosra mész. Hiszen az nem lehet, hogy bármit is elhibázz! Ezért amikor időd engedi, félkész tortákat és süteményeket gyártasz és lefagyasztod ezeket. A karácsonyi bejgli valószínűleg már márciusban a mélyhűtőben vár a sorára, felcímkézve, az októberben elkészített húsvéti kalács és aprósütemények mellett. És persze nem lephetnek meg soha a vendégek, mindig kisütsz nekik valamit. A felkészültséged bámulatos, de hol marad a sütés öröme és a kísérletezés rizikós élvezete?
Vízöntő - A bevállalós sütő
Ha Vízöntő vagy, szívesen kipróbálsz bármilyen melegen ajánlott receptet. Csak éppen már a második sornál másképp csinálod, mint ahogy az le van írva, hiszen te azt úgyis jobban tudod. Így kerül a meggy helyett ananász a süteménybe vagy csokoládétöltelék helyett koffeinmentes kávékrém a tortába. Szerencse vagy tehetség kérdése, döntsd el magad, de az édességeid mindig nagy sikert aratnak. Pontosan a kreativitásodnak és fantasztikus fantáziádnak köszönhetően. Nem is készíted el kétszer ugyanazt a receptet ugyanúgy, mivel mindig improvizálsz, valószínűleg nem is tudnád.
Halak - A könnyed sütő
Ha Halak vagy, csak könnyed, könnyű vagy könnyen elkészíthető süteményeket sütsz. Ha találsz ilyen receptet, akkor azt viszont tökélyre fejleszted. Szereted a könnyű habokat, a nem hizlaló tortaszeleteket és minden olyan desszertet, amit maximum fél óra alatt meg lehet sütni, majd tálalni. Nehezen viseled a kudarcot, ha egy édességed félresikerül, mondjuk kőkemény lesz vagy sületlen marad, soha többet nem próbálkozol vele, inkább egy másik recepttel teszel egy próbát, vagy visszatérsz valamelyik megunhatatlan, jól bevált kedvencedhez.
"Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet." (Madách Imre)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: könnyed. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: könnyed. Összes bejegyzés megjelenítése
2014. november 27., csütörtök
2012. június 1., péntek
Az ősi jóslások ma is népszerűek
A kávézaccból való jövendölést évszázadok óta gyakorolják a Közel-Keleten és Ázsiában, és a teafűolvasás mellett ősidők óta a legnépszerűbb prognosztizáló technikák közé tartozik. A 19. században a tasszeográfia (tealevélből, kávézaccból vagy borüledékből való jóslás) tudománya újra az érdeklődés középpontjába került, és az emberek szívesen figyelgették a csésze aljára leülepedő szemcséket, hogy megtudhassák a jövőjüket. A kávézaccjóslás olyan hatékony eszköz, ami meditatív betekintést enged a tudatalattidba, és ha pl. két kézzel fogod a bögrét, összehangolhatod a két agyféltekét, ami ösztönzőleg hat a kreatív problémamegoldásra. A kávézaccból való jóslás szabadjára engedi a képzeletedet, amelynek segítségével létrehozhatsz egyéni értelmezéseket, megoldásokat, és szórakoztató, kreatív módon hallgathatsz a belső hangodra. Ne feledd, a jóslás is egyfajta művészet, így minél többször gyakorlod, annál ösztönösebben kaphatsz választ a kérdéseidre.
A jóslás során három dologra kell különösen figyelned: a csésze alján, a közepén és a tetején megjelenő jelekre. Az alsó rész általában emberekre, helyzetekre vagy múltbéli dolgokra utal, a középső a jelenről árulkodik, míg a felső rész azt jelzi, hogy mi közeledik a jövőben. A jobb oldalon kirajzolódó formák általában pozitív tartalmúak, míg a bal oldalon lévő jelek rossz eseményeket, ellenségeket vagy betegségeket mutatnak. Ne aggódj, ha az elején semmit sem látsz, mert a megjelenő képek nem lesznek olyan egyértelműek, mint pl. egy fénykép, sőt, első ránézésre akár homályosnak, hiányosnak vagy érthetetlennek is tűnhetnek. Lép át az elméd korlátait, és engedd útjára a képzeletedet, ezáltal könnyebben értelmezheted a kávézaccból összeállt különböző képeket. Minden szimbólumnak (pontok, körök, háromszögek, négyzetek, állatok, tárgyak, számok, betűk) van értelme. Íme néhány konkrét példa arra, hogy mit olvashatsz ki a kávézaccból:
A kávézaccból való jóslás a ciprusiaknál, a törököknél és az araboknál is hagyományos jóslási forma.
Kell hozzá egy nyeles kávéföző, személyenként egy-egy teáskanál porrá őrölt kávé, egy kanál cukor és egy csészényi víz. A kávét, a cukrot és a vízet alaposan össze kell keverni a fözőedényben, majd kevergetve felforralni. Az első farralásból öntünk egy kis vízet mindegyik csészébe majd vissz*rakjuk a tűzre, mikor újra elkezd forrni megint öntünk a csészébe és ezt még1x megismételjük.Amikor a kávé leülepedik és kicsit kihül,meg kell inni. A csésze alján maradó zacc a jóslás alapja. A következő módon....
Kell hozzá egy nyeles kávéföző, személyenként egy-egy teáskanál porrá őrölt kávé, egy kanál cukor és egy csészényi víz. A kávét, a cukrot és a vízet alaposan össze kell keverni a fözőedényben, majd kevergetve felforralni. Az első farralásból öntünk egy kis vízet mindegyik csészébe majd vissz*rakjuk a tűzre, mikor újra elkezd forrni megint öntünk a csészébe és ezt még1x megismételjük.Amikor a kávé leülepedik és kicsit kihül,meg kell inni. A csésze alján maradó zacc a jóslás alapja. A következő módon....
A csésze tetejére helyezzük a csésze tányérját, majd hirtelen
átfordítjuk és balról jobbra 3x megforgatjuk. Letesszük.KIcsit várunk
majd felemeljük a csészét és egy szalvétára helyezzük.Megvárjuk hogy a
zacc megszáradjon és kezdődhet a jóslás.

JELEK:(a leggyakrabbak)
Egyenes vonal, vagy bármely olyan alakzat, ami egyenes irányt mutat: nyugodt, kalandoktól mentes élet
Egyenes vonal más vonalakkal keresztezve vannak: kellemetlenséget jelez, balesetet, akadályt, hakereszt jelenik meg akár halált is jelenthet
Sok kis vonal egymás körül: gazdagságot, sok pénzt jelent
Félkör alakú vonal: hűtlen barát
Kis görbe vonal: kis betegség, rosszul lét
Sok görbe vonal: az ügyek nem jól alakulnak
Négyzet alakú jel: boldogság, szerelem, biztonság
Háromszög: siker az üzleti életben
Korona háromszögekből: siker a szerelemben
Egy nagy tojás: esküvő
Ngy tojásban kör alakú pontok: gyermekáldás
Kereszt: ismerős halála
Két kereszt: boldog öregkor
Három kereszt: sikeres karrier
Sok kereszt: nagy bosszúság
Ház: családi boldogság
Ajtó: biztos karrier
Pap vagy pálmaág: anyagi jólét
Virág vagy csillag: boldogság, siker a szerelemben
Fa: boldogság, védelem
Fekete hal: jó hír
Fehér hal: félelem
Szamár: gondoskodás a családról
Teve: a helyzet jelentősen javul
Elefánt: siker
Kutya: hűséges barát
Kakas: pletyka
Nyúl: családi gyarapodás
Sárkány: magasra törés
Sas: lelki szabadság
Madarak: jó hír
Bogarak: szomorúság
Nap: hosszú ideig tartó boldogság
Hegyek, dombok: nehézség
Mire használhatjuk még a kávézaccot?
JELEK:(a leggyakrabbak)
Egyenes vonal, vagy bármely olyan alakzat, ami egyenes irányt mutat: nyugodt, kalandoktól mentes élet
Egyenes vonal más vonalakkal keresztezve vannak: kellemetlenséget jelez, balesetet, akadályt, hakereszt jelenik meg akár halált is jelenthet
Sok kis vonal egymás körül: gazdagságot, sok pénzt jelent
Félkör alakú vonal: hűtlen barát
Kis görbe vonal: kis betegség, rosszul lét
Sok görbe vonal: az ügyek nem jól alakulnak
Négyzet alakú jel: boldogság, szerelem, biztonság
Háromszög: siker az üzleti életben
Korona háromszögekből: siker a szerelemben
Egy nagy tojás: esküvő
Ngy tojásban kör alakú pontok: gyermekáldás
Kereszt: ismerős halála
Két kereszt: boldog öregkor
Három kereszt: sikeres karrier
Sok kereszt: nagy bosszúság
Ház: családi boldogság
Ajtó: biztos karrier
Pap vagy pálmaág: anyagi jólét
Virág vagy csillag: boldogság, siker a szerelemben
Fa: boldogság, védelem
Fekete hal: jó hír
Fehér hal: félelem
Szamár: gondoskodás a családról
Teve: a helyzet jelentősen javul
Elefánt: siker
Kutya: hűséges barát
Kakas: pletyka
Nyúl: családi gyarapodás
Sárkány: magasra törés
Sas: lelki szabadság
Madarak: jó hír
Bogarak: szomorúság
Nap: hosszú ideig tartó boldogság
Hegyek, dombok: nehézség
Mire használhatjuk még a kávézaccot?
Illatmentesítő
Nem véletlen, hogy a parfümök próbálgatása
közben is érdemes kávét szagolgatni, ugyanis elűzi a kellemetlen vagy
túl erős szagokat az orrunkból.
Ha a kávézaccot nem a szemétbe, hanem inkább a lefolyókba öntjük, elkerülhetjük a kellemetlen szagok terjedését. Természetesen érdemes ilyenkor csak kis adagban használni.
A kávéfőzésből megmaradt zaccot helyezzük a hűtőbe, ez semlegesíti a kellemetlen hűtő-szagokat.
Ha a kávézaccot nem a szemétbe, hanem inkább a lefolyókba öntjük, elkerülhetjük a kellemetlen szagok terjedését. Természetesen érdemes ilyenkor csak kis adagban használni.
A kávéfőzésből megmaradt zaccot helyezzük a hűtőbe, ez semlegesíti a kellemetlen hűtő-szagokat.
Lerakódások
A kávézacc kiváló házi és természetes
alapanyagú zsíroldó. Dörzsöljük be vele az edények falára égett, esetleg
zsíros területeket. Néhány perc súrolás után edényeink ismét a régi
fényükben fognak pompázni.
Nem nagyobb munka, mint egy vegyszerrel való tisztítás, és még a környezetünket is kíméljük vele.
Átültetéshez is kiváló, keverjünk néhány kanállal belőle a virágföldbe.
Nem nagyobb munka, mint egy vegyszerrel való tisztítás, és még a környezetünket is kíméljük vele.
Virágföld
A kávézaccot nyugodtan üríthetjük néha a kuka helyett a cserepes növényekhez is. Növeli a virágföld tápanyagtartalmát, a növények szinte új erőre kapnak tőle. Ne vigyük túlzásba, de heti egyszer nyugodtan csinálhatjuk.Átültetéshez is kiváló, keverjünk néhány kanállal belőle a virágföldbe.
2012. február 21., kedd
Jóslás, babonák
játék... jóslás kövekkel
Az idő köveit Szaturnuszról, az idő uráról nevezték el, aki segít a jó időzítésben. Készítsünk saját Szaturnusz jósköveket! Használatuk segítségünkre lesz, amikor fontos döntéshelyzetek elé kerülünk az életünkben.
Keressünk húsz darab kavicsot vagy bármilyen követ, aminek elég nagy és sima a felülete ahhoz, hogy írhassunk rá. Nem elég, ha belemarkolunk egy sóderkupacba, hiszen olyan személyes jóseszközt készítünk, amit féltett kincsként őrzünk majd egy selyemkendőbe bugyolálva vagy egy zsinórral záródó bársonyzacskóban. Ezek a kis jóskövek segíteni fognak minket, amikor fontos döntéseket kell meghoznunk az életünkben.
Előkészületek
Mossuk meg a köveket meleg illóolajos vízben. A citrom és a zsálya kiváló erre a célra, mivel mindig érezni fogjuk az illatukat a köveken. Tisztítsunk le minden szennyeződést a felületükről, töröljük szárazra őket, aztán arany vagy ezüst színű filctollal számozzuk meg őket egytől húszig. Ha nincs zsinórral vagy szalaggal összeköthető zsákocskánk, akkor tároljuk a jósköveinket a kedvenc hímzett zsebkendőnkben vagy egy szép selyemsálban.
A jóslás menete
Azokban az időkben, amikor reménytelennek, elveszettnek vagy zavarodottnak érezzük magunkat, vegyük elő ezt a kis személyes „jósdát”! Csak kérnünk kell őszintén és egyszerűen, hogy a megfelelő minőségek lépjenek be a térbe, a megfelelő választ adva a kérdésünkre.
Amikor egy probléma felmerül, időre van szükségünk ahhoz, hogy elrendezzük a dolgokat. A jóskövek megmutatják, mennyi időnk van. Egyszerűen rázzuk meg a kis köveket a zacskóban, és húzzunk ki belőle egyet.
A 20 Szaturnusz jóskő jelentése
1 azt jelenti, várjunk egy napot;
2 azt jelenti, két percen belül megkapjuk a választ;
3 azt jelenti, hogy kérdezzünk meg három embert három hónap alatt;
4 azt jelenti, várjunk négy napot;
5 azt jelenti, a válasz világos lesz öt héten belül;
6 azt jelenti, adjunk ennek a helyzetnek hat hónapot;
7 azt jelenti, gondolkodjunk rajta egy hétig;
8 azt jelenti, csak nyolc óra kell, hogy megoldódjon a helyzet;
9 azt jelenti, kilenc hónap alatt megszületik a megoldás;
10 azt jelenti, várjunk tíz napot;
11 azt jelenti, várjunk tizenegy napot;
12 azt jelenti, ehhez a válaszhoz tizenkét nap kell;
13 azt jelenti, számítsunk a váratlanra;
14 azt jelenti, a válasz lassan jön, két hét múlva;
15 azt jelenti, tizenöt nap múlva tudni fogjuk, mit kell tennünk;
16 azt jelenti, tizenhatodikán választ kapunk a kérdésünkre;
17 azt jelenti, tizenhét napon belül megoldódik a helyzet;
18 azt jelenti, tizennyolcadika szerencsét hoz;
19 azt jelenti, a megoldásnak saját ritmusa van, nem köthető határidőhöz;
20 azt jelenti, hogy egész óra húszkor kapunk választ.
A babona ősidőktől fogva rémít, a babonás hit az emberi lélek ősi szorongásaira épül fel. Gyökerei sokkal mélyebbre fúrták magukat a hiszékenyek lelkületében, semhogy ki lehetne azokat onnan irtani. A tudomány teljes vértezetben vonult fel ellene, de hasztalanul. Egyetlen komoly ellenfélre talált az évszázadok során, s ez a fejlődő kultúra volt.
Ha hiszünk benne, ha nem, egyet bevallhatunk; mindnyájunknak jól jöhet, ha egy nehéz nap felénél, a húszforintosunk oldala, a fej-vagy írás dönt arról, hogy a következő dologba belevágjunk-e. Nos, amennyiben az érme úgy döntött, hogy „netovább” , máris hanyatt dőlhetünk, a problémánkat a babona segítségével másnapra tehetjük. Ha a pénzérme válasza: igen, akkor nincs vissza út, menni kell előre. Ebben az esetben a babonánk segített leheletvételnyi szünethez jutni.
forrás: ezo.. babonák,jóslások
2012. február 4., szombat
Jóslás - kávézaccból
Az ősi jóslások ma is népszerűek
A kávézaccból való jövendölést évszázadok óta gyakorolják a Közel-Keleten és Ázsiában, és a teafűolvasás mellett ősidők óta a legnépszerűbb prognosztizáló technikák közé tartozik. A 19. században a tasszeográfia (tealevélből, kávézaccból vagy borüledékből való jóslás) tudománya újra az érdeklődés középpontjába került, és az emberek szívesen figyelgették a csésze aljára leülepedő szemcséket, hogy megtudhassák a jövőjüket. A kávézaccjóslás olyan hatékony eszköz, ami meditatív betekintést enged a tudatalattidba, és ha pl. két kézzel fogod a bögrét, összehangolhatod a két agyféltekét, ami ösztönzőleg hat a kreatív problémamegoldásra. A kávézaccból való jóslás szabadjára engedi a képzeletedet, amelynek segítségével létrehozhatsz egyéni értelmezéseket, megoldásokat, és szórakoztató, kreatív módon hallgathatsz a belső hangodra. Ne feledd, a jóslás is egyfajta művészet, így minél többször gyakorlod, annál ösztönösebben kaphatsz választ a kérdéseidre.
Misztikus bepillantás a jövőbe
A pontos olvasás érdekében használj fehér csészét és csészealjat. 1 evőkanál finomra őrölt török kávét önts fel 3 deci hideg vízzel és 1 teáskanál cukorral. Tedd a kávét egy ibrikbe, és kis lángon kezdd el melegíteni. Forrald fel háromszor, majd vedd le tűzről, hagyd pár percig pihenni, majd öntsd ki a csészébe. Fogd a két kezedbe a kávét, és lassan, kényelmesen kortyolgasd el. Közben koncentrálj erősen arra a kérdésre, amire választ szeretnél kapni. Miután megittad a kávét, fedd le a pohár tetejét a csészealjjal, majd fordítsd meg egy hirtelen mozdulattal, így a felesleges kávézacc a csésze aljára kerül. Várj néhány percig, majd fogd meg a csésze fülét, és rázogasd meg háromszor az óramutató járásával megegyező irányba. Ezután vedd a csészét a kezedbe, és intuitív benyomásaid figyelembevételével kezdd el értelmezni az ábrákat.
A jóslás során három dologra kell különösen figyelned: a csésze alján, a közepén és a tetején megjelenő jelekre. Az alsó rész általában emberekre, helyzetekre vagy múltbéli dolgokra utal, a középső a jelenről árulkodik, míg a felső rész azt jelzi, hogy mi közeledik a jövőben. A jobb oldalon kirajzolódó formák általában pozitív tartalmúak, míg a bal oldalon lévő jelek rossz eseményeket, ellenségeket vagy betegségeket mutatnak. Ne aggódj, ha az elején semmit sem látsz, mert a megjelenő képek nem lesznek olyan egyértelműek, mint pl. egy fénykép, sőt, első ránézésre akár homályosnak, hiányosnak vagy érthetetlennek is tűnhetnek. Lép át az elméd korlátait, és engedd útjára a képzeletedet, ezáltal könnyebben értelmezheted a kávézaccból összeállt különböző képeket. Minden szimbólumnak (pontok, körök, háromszögek, négyzetek, állatok, tárgyak, számok, betűk) van értelme. Íme néhány konkrét példa arra, hogy mit olvashatsz ki a kávézaccból:
Alma: Elsődlegesen a termékenységre, másodlagosan a kreativitásra utal, de szerelmi üzenetet is közvetíthet.
Bab: Pénzügyi nehézségeket szimbolizál, ám kellő odafigyeléssel elkerülheted az anyagi galibákat.
Bagoly: Ez az ábra azt jósolja, hogy rosszakaró él a környezetedben, aki csalfa tanácsokat adhat, hogy félrevezessen.
Csomó: Apró bosszúságokat és kellemetlenségeket jelez, amelyek könnyedén kihozhatnak a sodrodból.
Csónak: Ez az ábra egy váratlan baráti látogatást vagy külföldi utazást is szimbolizál.
Egér: Üzleti problémákra utal, de számíthatsz arra is, hogy nem jön össze a tervezett vállalkozásod.
Elefánt: A nyugalom, a hosszú élet, az erő és a bölcsesség megtestesítője.
Fegyver: A fegyver azt sugallja, hogy légy figyelmesebb, mert igazságtalanul bánsz valakivel.
Gitár: Boldog és beteljesült szerelmet mutat.
Hal: Ez a jel arra utal, hogy nagy szerencse vár boldogság vagy pénz formájában.
Holló: Az intelligens madár azt szimbolizálja, hogy a fejlődés útjára léptél, és hallgatnod kell a megérzéseidre.
Homokóra: Az idő gyors múlására figyelmeztet, ezért soha ne rágódj a múlton, és ne habozz a döntések meghozatalában.
Kígyó: Ez a jel álnokságra, árulásra utal, így könnyen lehet, hogy akit igaz barátnak hiszel, az válik a legnagyobb ellenségeddé.
Létra: Ha létrát olvasol ki a jelekből, társadalmi felemelkedésre vagy a jelenlegi munkahelyeden előmenetelre számíthatsz.
Macska: Családi vagy szerelmi viszály közeleg az életedben, ami szerencsére csupán rövid ideig tart, de sokat tanulsz belőle.
Patkány: Légy körültekintőbb az elkövetkező hetekben, mert rablás vagy lopás fenyeget.
Pillangó: Könnyű flörtre számíthatsz, ami legyezgeti a hiúságodat, de légy résen, mert könnyen csalódhatsz.
Szív: Ez az ábra azt mutatja, hogy jól érzed magad a bőrödben, és tartós boldogságra számíthatsz.
Tigris: Ha már régóta szeretnél olyan munkát végezni, ami örömöt okoz, eljött az idő a váltásra!
Tojás: A növekedés, az újjászületés ősi szimbóluma, ami azt jósolja, hogy az elkövetkezendő időszakban jólétre és gazdagságra számíthatsz.
Váza: Ha szingli vagy, most végre fellélegezhetsz, mert hamarosan feltűnik egy rejtélyes hódoló.
Virág: Fejlődést és pozitív változást hozó ábra, ami azt sugallja, hogy valóra válthatod az álmaidat, ha hallgatsz az intuíciódra.
Zebra: A következő hónapokban izgalmas kalandokban lesz részed, de egy tengerentúli utazás is szóba jöhet./life/
- a hideg időben biztosan jól esik egy csésze finom kávé -
A kávézaccból való jövendölést évszázadok óta gyakorolják a Közel-Keleten és Ázsiában, és a teafűolvasás mellett ősidők óta a legnépszerűbb prognosztizáló technikák közé tartozik. A 19. században a tasszeográfia (tealevélből, kávézaccból vagy borüledékből való jóslás) tudománya újra az érdeklődés középpontjába került, és az emberek szívesen figyelgették a csésze aljára leülepedő szemcséket, hogy megtudhassák a jövőjüket. A kávézaccjóslás olyan hatékony eszköz, ami meditatív betekintést enged a tudatalattidba, és ha pl. két kézzel fogod a bögrét, összehangolhatod a két agyféltekét, ami ösztönzőleg hat a kreatív problémamegoldásra. A kávézaccból való jóslás szabadjára engedi a képzeletedet, amelynek segítségével létrehozhatsz egyéni értelmezéseket, megoldásokat, és szórakoztató, kreatív módon hallgathatsz a belső hangodra. Ne feledd, a jóslás is egyfajta művészet, így minél többször gyakorlod, annál ösztönösebben kaphatsz választ a kérdéseidre.
Misztikus bepillantás a jövőbe
A pontos olvasás érdekében használj fehér csészét és csészealjat. 1 evőkanál finomra őrölt török kávét önts fel 3 deci hideg vízzel és 1 teáskanál cukorral. Tedd a kávét egy ibrikbe, és kis lángon kezdd el melegíteni. Forrald fel háromszor, majd vedd le tűzről, hagyd pár percig pihenni, majd öntsd ki a csészébe. Fogd a két kezedbe a kávét, és lassan, kényelmesen kortyolgasd el. Közben koncentrálj erősen arra a kérdésre, amire választ szeretnél kapni. Miután megittad a kávét, fedd le a pohár tetejét a csészealjjal, majd fordítsd meg egy hirtelen mozdulattal, így a felesleges kávézacc a csésze aljára kerül. Várj néhány percig, majd fogd meg a csésze fülét, és rázogasd meg háromszor az óramutató járásával megegyező irányba. Ezután vedd a csészét a kezedbe, és intuitív benyomásaid figyelembevételével kezdd el értelmezni az ábrákat.
A jóslás során három dologra kell különösen figyelned: a csésze alján, a közepén és a tetején megjelenő jelekre. Az alsó rész általában emberekre, helyzetekre vagy múltbéli dolgokra utal, a középső a jelenről árulkodik, míg a felső rész azt jelzi, hogy mi közeledik a jövőben. A jobb oldalon kirajzolódó formák általában pozitív tartalmúak, míg a bal oldalon lévő jelek rossz eseményeket, ellenségeket vagy betegségeket mutatnak. Ne aggódj, ha az elején semmit sem látsz, mert a megjelenő képek nem lesznek olyan egyértelműek, mint pl. egy fénykép, sőt, első ránézésre akár homályosnak, hiányosnak vagy érthetetlennek is tűnhetnek. Lép át az elméd korlátait, és engedd útjára a képzeletedet, ezáltal könnyebben értelmezheted a kávézaccból összeállt különböző képeket. Minden szimbólumnak (pontok, körök, háromszögek, négyzetek, állatok, tárgyak, számok, betűk) van értelme. Íme néhány konkrét példa arra, hogy mit olvashatsz ki a kávézaccból:
Alma: Elsődlegesen a termékenységre, másodlagosan a kreativitásra utal, de szerelmi üzenetet is közvetíthet.
Bab: Pénzügyi nehézségeket szimbolizál, ám kellő odafigyeléssel elkerülheted az anyagi galibákat.
Bagoly: Ez az ábra azt jósolja, hogy rosszakaró él a környezetedben, aki csalfa tanácsokat adhat, hogy félrevezessen.
Csomó: Apró bosszúságokat és kellemetlenségeket jelez, amelyek könnyedén kihozhatnak a sodrodból.
Csónak: Ez az ábra egy váratlan baráti látogatást vagy külföldi utazást is szimbolizál.
Egér: Üzleti problémákra utal, de számíthatsz arra is, hogy nem jön össze a tervezett vállalkozásod.
Elefánt: A nyugalom, a hosszú élet, az erő és a bölcsesség megtestesítője.
Fegyver: A fegyver azt sugallja, hogy légy figyelmesebb, mert igazságtalanul bánsz valakivel.
Gitár: Boldog és beteljesült szerelmet mutat.
Hal: Ez a jel arra utal, hogy nagy szerencse vár boldogság vagy pénz formájában.
Holló: Az intelligens madár azt szimbolizálja, hogy a fejlődés útjára léptél, és hallgatnod kell a megérzéseidre.
Homokóra: Az idő gyors múlására figyelmeztet, ezért soha ne rágódj a múlton, és ne habozz a döntések meghozatalában.
Kígyó: Ez a jel álnokságra, árulásra utal, így könnyen lehet, hogy akit igaz barátnak hiszel, az válik a legnagyobb ellenségeddé.
Létra: Ha létrát olvasol ki a jelekből, társadalmi felemelkedésre vagy a jelenlegi munkahelyeden előmenetelre számíthatsz.
Macska: Családi vagy szerelmi viszály közeleg az életedben, ami szerencsére csupán rövid ideig tart, de sokat tanulsz belőle.
Patkány: Légy körültekintőbb az elkövetkező hetekben, mert rablás vagy lopás fenyeget.
Pillangó: Könnyű flörtre számíthatsz, ami legyezgeti a hiúságodat, de légy résen, mert könnyen csalódhatsz.
Szív: Ez az ábra azt mutatja, hogy jól érzed magad a bőrödben, és tartós boldogságra számíthatsz.
Tigris: Ha már régóta szeretnél olyan munkát végezni, ami örömöt okoz, eljött az idő a váltásra!
Tojás: A növekedés, az újjászületés ősi szimbóluma, ami azt jósolja, hogy az elkövetkezendő időszakban jólétre és gazdagságra számíthatsz.
Váza: Ha szingli vagy, most végre fellélegezhetsz, mert hamarosan feltűnik egy rejtélyes hódoló.
Virág: Fejlődést és pozitív változást hozó ábra, ami azt sugallja, hogy valóra válthatod az álmaidat, ha hallgatsz az intuíciódra.
Zebra: A következő hónapokban izgalmas kalandokban lesz részed, de egy tengerentúli utazás is szóba jöhet./life/
- a hideg időben biztosan jól esik egy csésze finom kávé -
2012. január 12., csütörtök
Erről - arról
Bolygó hollandi
Holland kísértethajó kapitánya, a legenda szerint arra kárhoztatott, hogy ítéletnapig járja a tengereket. Régi feljegyzések említenek egy valódi hajót, amely 1680-ban bontott vitorlát Amszterdam kikötőjében, majd a Jóreménység fokánál viharba került. A hajó kapitánya szembeszállt Isten akaratával, és nem tágított, hogy megkerülje a fokot, ezért arra ítéltetett, hogy örökkön-örökké a vizeken bolyongjon, más hajóknak pedig a vesztét okozza. A bolygó hollandi hajójáról szóló sok-sok beszámolóról úgy vélték, hogy káprázat szüleményei, ám megmagyarázhatatlan a szemtanúk által leírt részletek hasonlósága.
A bolygó hollandi legendája ihlette meg Wagnert A bolygó hollandi c. operája megkomponálására.
Abraham Lincoln és az óra állása avagy miért pont 10 óra 10 percnél áll a mutató
Feltűnt már nektek, hogy ha bemész egy óra kereskedőhöz vagy látsz egy óra reklámot az analóg órák általában 10 óra 10 percnél állnak vagy egy nagyon közeli időponthoz. Vajon miért?
A legenda úgy szól, hogy a világ így tiszteleg Abraham Lincoln 16. amerikai elnök előtt. Bizonyára sokan tudják, hogy Lincoln gyilkosság áldozata lett 1865. április 15-én. A legenda szerint Lincoln halálának óráját ábrázolja ez a fura szokás. Na, igen ám, de Lincoln 7:22-kor hunyt el és előző nap este 10:15-kor lőtték le. Így a legenda megbukott. Mi lehet akkor a magyarázat?
Másik dolog, ami valószínűbb azaz, hogy 1870-es évek prospektusaiból kiderült, hogy ez a hullám ilyenkor kezdett el tombolni. Erre mi lehet a magyarázat?A 10:10-es óra állás közre fogja az óra márkáját, a másik állás, ami még jónak bizonyult anno az 8:20-as állás, ami közre fogja az óra modelljét. Mit nem érdemes kitakarni? Márkát, Modellt és a dátumot, (ha esetleg van az órán). Ezek hol helyezkednek el általában? 12-nél a márka, 6-nál a modell és a 3-nál a dátum. Ezt egy órásnak nem érdemes kitakarni nem? Plusz a 10:10 és a 8:20-as állás szimmetrikus is. Az órások szerint nem csábító, egy 12:30-as (félbevágott óra), vagy egy 3:45-ös állású óra esetleg egy 4:22-es állású óra. Ezért maradt a 10:10-es óra állás és a 8:20-as.
De miért vetették el a 8:20-as állást, ami végül is már szimmetrikus volt? Egyszerű a válasz. Ki venne meg egy „szomorú” órát, aminek lefelé konyulnak a mutatói?
Ezért a leleményes órásaink a következőt tették. Tükrözték a mutatók állását így szimbolizálva egy mosolygós fejet, plusz a cég márkáját erőteljesen kiemelve ezzel. Ez lett a 10:10-es állás.
Ha valaki tüsszent, azért mondjuk, hogy "Egészségedre!", mert olyankor az ember szíve megáll egy ezred-másodpercre.
Egy igen erős tüsszentésnél akár egy ember bordája is eltörhet.
A krokodil nem tudja kiölteni a nyelvét.
A garnélarák szíve a fejében van.
4000 évvel ezelőtt Babilonban bevett szokás volt, hogy az esküvő után a menyasszony apja újdonsült vejét egy hónapig itatta. Az ital mézből készült sör volt, innen származik a magyar "mézeshetek"" illetve az angol "honeymoon" (mivel a babiloniak holdhónapot használtak) kifejezés.
A baglyok az egyedüli madarak, amelyek látják a kék színt.
A kaméleon testhosszúságának másfélszeresét teszi ki nyelvének hossza.
A korabeli írásokból kiderül, hogy Leonardo da Vinci nem tudományos vagy művészi teljesítményére volt a legbüszkébb, hanem arra, hogy puszta kézzel volt képes vasat hajlítani.
A nulla az egyetlen szám, ami nem írható le római számokkal.
A patkányok hosszabb ideig bírják víz nélkül, mint a tevék.
A testen belül a fájdalom kb. 110 m/s sebességgel terjed.
A víziló bőre közel 6, 5 centiméter vastag, így a legtöbb fegyver lőszere ellen védelmet nyújt. Az állat 3 méternél nagyobbra és 4 tonnára is megnőhet, mégis gyorsabban tud futni, mint egy ember!
Csak két állat van, amely a fejének elfordítása nélkül is látja a háta mögötti területet: a nyúl és a papagáj.
2012. január 8., vasárnap
Történetek az állatok világából
Madár gyalázkodása miatt perelte be szomszédait egy férfi Tajvanon. A felperes ahányszor csak kilépett otthonából, a seregélyfélékhez tartozó mejnó azonnal rákezdte, hogy: “nagypofájú hülye!”.
A férfi találva érezhette magát, és meggyőződése, hogy szomszédai tanították meg a madárnak a sértő mondatot. Állítása szerint súlyos érzelmi feszültségen túl testi sérüléseket is okozott neki a madár: munka közben többször megcsapta az áram, mert a gyalázkodás miatt nem tud kellően összpontosítani. Az ügyészség elegendő bizonyíték híján megszüntette az eljárást.
Vakkutyavezető lúdja van egy asszonynak, pontosabban kutyájának Lengyelországban: az eb a liba segítségével még postást is tud kergetni. A négyéves lúd nem különleges képzés eredményeként vezetgeti mindenhova a világtalan boxert – amely tavaly veszítette el látását egy baleset okán -, hanem puszta ebbarátságból vette szárnyai alá. Módszere: nekidönti nyakát a kutya fejének, úgy vezeti, de előfordul, hogy gágogással “hangindexel”, mármint közli a kanyart, illetve az irányváltást.
Almafán akadt fenn egy részeg szarvas Svédországban. Az állat berúgott a már erjedésnek indult gyümölcstől, és “megittasultan” egyre magasabbra szökkent további almákért, mígnem nem a földre érkezett vissza, hanem a fán maradt, mind a négy lába a levegőben kalimpált. Tűzoltók szabadították ki ágfűrészeléssel.
Juhiszonya van egy brit juhászkutyának, amiből következőn nem ő tereli a nyájat, hanem a nyáj őt meg-megkergetve. A négyéves Ci – ez a neve a fajtáját tekintve border collie-nak – kölyökkora óta képtelen ellátni eredeti munkakörét. Gazdasszonya ennek ellenére ragaszkodik hozzá.
Forrás:MTI-Barikad
A férfi találva érezhette magát, és meggyőződése, hogy szomszédai tanították meg a madárnak a sértő mondatot. Állítása szerint súlyos érzelmi feszültségen túl testi sérüléseket is okozott neki a madár: munka közben többször megcsapta az áram, mert a gyalázkodás miatt nem tud kellően összpontosítani. Az ügyészség elegendő bizonyíték híján megszüntette az eljárást.
Vakkutyavezető lúdja van egy asszonynak, pontosabban kutyájának Lengyelországban: az eb a liba segítségével még postást is tud kergetni. A négyéves lúd nem különleges képzés eredményeként vezetgeti mindenhova a világtalan boxert – amely tavaly veszítette el látását egy baleset okán -, hanem puszta ebbarátságból vette szárnyai alá. Módszere: nekidönti nyakát a kutya fejének, úgy vezeti, de előfordul, hogy gágogással “hangindexel”, mármint közli a kanyart, illetve az irányváltást.
Almafán akadt fenn egy részeg szarvas Svédországban. Az állat berúgott a már erjedésnek indult gyümölcstől, és “megittasultan” egyre magasabbra szökkent további almákért, mígnem nem a földre érkezett vissza, hanem a fán maradt, mind a négy lába a levegőben kalimpált. Tűzoltók szabadították ki ágfűrészeléssel.
Juhiszonya van egy brit juhászkutyának, amiből következőn nem ő tereli a nyájat, hanem a nyáj őt meg-megkergetve. A négyéves Ci – ez a neve a fajtáját tekintve border collie-nak – kölyökkora óta képtelen ellátni eredeti munkakörét. Gazdasszonya ennek ellenére ragaszkodik hozzá.
Forrás:MTI-Barikad
2012. január 2., hétfő
Mit hoz 2012 ???
A 2012. év valószínűleg kitüntetett év lesz..
Vajon mi vár ránk?
A maják meg voltak győződve arról, hogy ezen napon sok furcsa dolog fog történni. Ugyanis a maja naptár 5126 évet ölel föl a világ teremtésétől kezdve s éppen itt, 2012-ben marad abba. S nem folytatódik tovább. Persze, ez nem minden ember szerint jelenti a világvégét
//Természetesen nem tudjuk pontosan, hogy mi fog történni 2012. december 21-én, de amíg elérünk odáig, éljünk a jelenben. /
26.000 év után ismét megfigyelhető lesz majd az égbolton egy óriási, csillagokból és bolygókból álló kereszt. Ez a maják szerint egy kozmikus energiacsatornát nyit meg amely keresztülfolyik a földön, megtisztítja azt, és mindazt ami rajta él, egy magasabb szellemi szintre emeli. Ezután egy új, 26.000 éves ciklus kezdődik majd, a maják szerint.
De,
Még a maja kultúrával hivatalból foglalkozó szakemberek szerint sem mindenki ért ezzel egyet. Így az University Of Texas egyetem közép amerikai osztályának vezetője is éppen ellentétes véleményen van. Közép- Amerikában ma is kb 6 millió maja él, s ez az egyetem tanulmányozza a kultúrájukat.
Nézzük meg Szibilla, a híres római jós mit jövendölt? Ő arról nevezetes hogy előre megjövendölte Hannibál eljövetelét Rómába. Többek között azt is megjósolta hogy 9 generáció lát majd napvilágot, s mindegyik 800 évig él majd. Ha figyelmesen utánaszámolunk, akkor rájövünk hogy az utolsó generáció 2000 környékén kellett hogy elkezdődjön. Mit is ír a jós? „a Földet erős földrengés rázza majd meg, mely sok várost az óceán mélyébe ragad. Háború lesz. A tűz az égből hull majd alá és sok város lángokban pusztul majd el. A fekete füst beárnyékolja az egész földet. Ekkor megismerik majd az Istenek haragját.
/Dr.Kovács József/
A maja naptár 2012-re felállított teóriájának a kínai Sárkány éve sokban ellent mond, hisz a keleti filozófia éppen ezen éveket tartja a legsikeresebbeknek. Az utóbbi években egyre több ember ébredt rá saját tudatára és teremtő erejére. A sok spirituális gondolat még több hasonló gondolatot vonz magához. Így egyre jobban elérjük a kritikus tömeget, amikor már nincs megállás. Ahogy megváltoznak az emberek gondolatai és érzelmei, úgy változik a világ is. Amire ráhelyezzük a figyelmünket, ott találjuk a világunkat is. A rezgések is egyre magasabbak lesznek, ezáltal jön létre a dimenzióváltás.
(forrás: ezoterikus.hu)
Milyen időjárást hoz 2012?
A pusztító áradásoktól kezdve a tomboló szélviharokon és gyilkos tornádókon át egészen az éhínséget okozó szárazságokig a 2011-es év kétségtelenül rekordernek számít a rossz időjárás tekintetében.
Korai lenne ugyan pontos előrejelzésekkel szolgálni a jövőre nézve, ám a biztosítók és a szakértők mégis egyértelmű tendenciáról beszélnek: még szélsőségesebb és még költségesebb időjárási viszonyokra számíthatunk 2012-ben. A német Munich Re viszontbiztosító szerint a természeti katasztrófák okozta károk teljes összege a rekordnak számító 310 milliárd dollár volt az év első kilenc hónapjában. A gazdasági veszteségek 80 százaléka az ázsiai-csendes-óceáni régióban keletkezett, és 1980 óta az időjárással összefüggő pusztítások száma több mint háromszorosára nőtt világszerte.
Áradások és hőség
Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Intézet szerint az Egyesült Államokban rekordnak számító 12 egymástól független, milliárdos – összességében 52 milliárd dollár – nagyságú természeti katasztrófa történt 2011-ben. A Meteorológiai Világszervezet szerint az éghajlati adatok 19. században megkezdett rögzítése óta az idei év a tízedik a forrósági rangsorban. A hasonlóan erős – a Csendes-óceán felszíni vizeinek lehűlését okozó – La Nina-jelenséggel kísért évek közül pedig az eddigi legmelegebb.
Az elmúlt 15 évben mérték az eddigi 13 legforróbb évet, és az északi-sarki nyári olvadás során idén érte el az eddigi második legalacsonyabb értékét a tengeri jég kiterjedése. A szakemberek szerint a melegedő légkör és növekvő páratartalma kedvező körülményeket teremt a szélsőségesebb időjárási viszonyoknak. Az ipari tevékenység, a közlekedés és az erdőirtás során felszabaduló üvegházhatású gázok pedig a hőmérséklet további növekedéséhez vezetnek.
Januárban pusztító árhullámok söpörtek végig Ausztrália keleti partvidékén: 35 ember halálát és kétmilliárd dolláros biztosítási kárt okozva elárasztották a szénbányákat, az utakat, a síneket, és több ezer otthont. Ez idő alatt valóságos hódzsungelek lepték el az Egyesült Államok egyes részeit. A Yasi ciklon – az Ausztráliát eddig sújtó egyik legnagyobb és legerősebb vihar – februárban söpört végig az északi Queensland államon, elpusztítva a helyi cukor- és banántermést.
Márciusban 8,9-es erősségű földrengés rázta meg Japán északkeleti partvidékét, amely után pusztító szökőár söpört végig a szigetország part menti régióin. Májusban tornádó pusztított az amerikai Joplin városában, 160 ember halálát okozva. A Kína középső és déli részét sújtó júniusi áradások több mint száz ember életét követelték és több mint félmillió embert kellett kitelepíteni.
Az Afrika szarván elhelyezkedő országok július óta küzdenek az elmúlt évtizedek legsúlyosabb szárazságával, amely 13 millió embert fenyeget éhínséggel és várhatóan még 2012-ben is éreztetni fogja a hatását. A július és november közötti thaiföldi áradások több mint 600 ember halálát okozták. Az Irén hurrikán legkevesebb 40 embert ölt meg augusztusban az Egyesült Államok keleti részén, és az elmúlt évtizedek legsúlyosabb áradásait idézte elő néhány államban. Szeptemberben száznál több ember vesztette életét Kambodzsában és Vietnám déli részén a Mekong folyó 10 éve nem látott mértékű áradása miatt.
A Fülöp-szigetekhez tartozó Mindanaóra decemberben lecsapó Washi trópusi vihar heves áradásokat és földcsuszamlásokat idézett elő több mint 1200 ember halálát okozva. A Texas államot sújtó egészéves szárazság több mint ötmilliárd dolláros gazdasági veszteséget, és 1,6 millió hektárnyi területet elpusztító erdőtüzet eredményezett.
A szakemberek szerint a La Nina jelenség 2012-ben is éreztetni fogja a hatását: várhatóan átlag feletti esőzéseket eredményez Ausztrália északi és keleti részén, és a normálisnál több ciklont okoz a november és április közötti ausztrál viharszezonban. Emellett – a Csendes-óceán keleti és középső felszíni vizeinek felmelegedését okozó El Nino légköri jelenség hiányában – meghosszabbíthatja az atlanti-hurrikánszezont is.
Európa nagy részén, a skandináv régióban, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is a normálisnál melegebb időjárás várható január és március folyamán.
/hvg.hu/ MTI/
Mit hoz neked 2012?
A számmisztika elárulja
Szerelem, siker, netán anyagi biztonság? Hívd segítségül a számokat annak érdekében, hogy megfejtsd, mi vár rád 2012-ben.
A számmisztika szerint a személyes év nagy jelentőséggel bír, megmutatva, hogy az adott időszakban milyen lehetőségekre számíthatsz.
Mindezt úgy számolhatod ki, hogy a legutolsó születésnapod dátumának számjegyeit összeadod, majd egy számjegyre egyszerűsíted. Például, ha 1973.10. 26-án születtél, és most 2011.12. 28. van, akkor add össze a legutolsó születésnap számjegyeit, vagyis 2+0+1+1+1+0+2+6 = 13. Ezt redukáld le úgy, hogy egyjegyű legyen, vagyis 1+3 = 4, így a te személyes számod a 4-es.
1-es személyes év
2012 számodra minden szempontból a kezdeményezés és a kezdés ideje, kiválóan alkalmas bármilyen új vállalkozás beindítására, bővítésére. Az élet minden területén a változások jegyében telik az év, tulajdonképpen bármi megtörténhet, ami úgy kezdődik, hogy új. Semmit nem szabad elvetned, légy határozott és nyitott mindenre, a siker kulcsa az állok elébe életérzés.
2-es személyes év
Szerencsés események történhetnek, ami az előző év eredménye is lehet, amennyiben akkor kezdeményező, aktív és optimista voltál. 2012 előnyös most a kivitelezésre, együttműködésre, mások támogatására - használj ki minden alkalmat ezek szellemében. Ne lepődj meg, ez az év passzívabb lesz, mint az előző volt, most inkább az a fontos, hogy minél több energiát gyűjts.
3-as személyes év
Egy igazán eseménydús, pezsgő és vidám évre számíthatsz. Utazások, rengeteg társasági összejövetel és szereplés jellemzi a 2012-es évedet, melynek során kihasználhatod sajátos fellépésedet és kisugárzásodat. Lehengerlő stílusod lesz az, ami determinál a sikerre, méghozzá az élet minden területén - munkában, családi és szerelmi ügyekben egyaránt gyarapodás várható.
4-es személyes év
Sokkal nyugodtabb, lassabb, csendesebb év lesz 2012, mint amilyen a tavalyi volt. Célszerű szorgalmat és alaposságot igénylő tevékenységeket végezned, melyeknek nem azonnal, hanem az év második felében érik majd be a gyümölcse. Mindenfajta befektetésre, önképzésre, építkezésre alkalmas ez az időszak, különösen, ha türelmes vagy, és nem azonnali eredményt vársz.
5-ös személyes év
Váratlan események, szerencsés fordulatok, rögtönzött megoldások, rendkívüli változékonyság jellemzi az új évet - a jelszavad az lesz, hogy egy biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Meg kell tanulnod a mának élni. Sokszor lesz szükséged némi spontaneitásra, ami időnként stresszel jár számodra, viszont a közérzeted és a hangulatod akkor lesz a legjobb, ha lazán és rugalmasan állsz minden változáshoz.
/Forrai Ildikó/
??????? 2012....
Vajon mi vár ránk?
A maják meg voltak győződve arról, hogy ezen napon sok furcsa dolog fog történni. Ugyanis a maja naptár 5126 évet ölel föl a világ teremtésétől kezdve s éppen itt, 2012-ben marad abba. S nem folytatódik tovább. Persze, ez nem minden ember szerint jelenti a világvégét
//Természetesen nem tudjuk pontosan, hogy mi fog történni 2012. december 21-én, de amíg elérünk odáig, éljünk a jelenben. /
26.000 év után ismét megfigyelhető lesz majd az égbolton egy óriási, csillagokból és bolygókból álló kereszt. Ez a maják szerint egy kozmikus energiacsatornát nyit meg amely keresztülfolyik a földön, megtisztítja azt, és mindazt ami rajta él, egy magasabb szellemi szintre emeli. Ezután egy új, 26.000 éves ciklus kezdődik majd, a maják szerint.
De,
Még a maja kultúrával hivatalból foglalkozó szakemberek szerint sem mindenki ért ezzel egyet. Így az University Of Texas egyetem közép amerikai osztályának vezetője is éppen ellentétes véleményen van. Közép- Amerikában ma is kb 6 millió maja él, s ez az egyetem tanulmányozza a kultúrájukat.
Nézzük meg Szibilla, a híres római jós mit jövendölt? Ő arról nevezetes hogy előre megjövendölte Hannibál eljövetelét Rómába. Többek között azt is megjósolta hogy 9 generáció lát majd napvilágot, s mindegyik 800 évig él majd. Ha figyelmesen utánaszámolunk, akkor rájövünk hogy az utolsó generáció 2000 környékén kellett hogy elkezdődjön. Mit is ír a jós? „a Földet erős földrengés rázza majd meg, mely sok várost az óceán mélyébe ragad. Háború lesz. A tűz az égből hull majd alá és sok város lángokban pusztul majd el. A fekete füst beárnyékolja az egész földet. Ekkor megismerik majd az Istenek haragját.
/Dr.Kovács József/
A maja naptár 2012-re felállított teóriájának a kínai Sárkány éve sokban ellent mond, hisz a keleti filozófia éppen ezen éveket tartja a legsikeresebbeknek. Az utóbbi években egyre több ember ébredt rá saját tudatára és teremtő erejére. A sok spirituális gondolat még több hasonló gondolatot vonz magához. Így egyre jobban elérjük a kritikus tömeget, amikor már nincs megállás. Ahogy megváltoznak az emberek gondolatai és érzelmei, úgy változik a világ is. Amire ráhelyezzük a figyelmünket, ott találjuk a világunkat is. A rezgések is egyre magasabbak lesznek, ezáltal jön létre a dimenzióváltás.
(forrás: ezoterikus.hu)
Milyen időjárást hoz 2012?
A pusztító áradásoktól kezdve a tomboló szélviharokon és gyilkos tornádókon át egészen az éhínséget okozó szárazságokig a 2011-es év kétségtelenül rekordernek számít a rossz időjárás tekintetében.
Korai lenne ugyan pontos előrejelzésekkel szolgálni a jövőre nézve, ám a biztosítók és a szakértők mégis egyértelmű tendenciáról beszélnek: még szélsőségesebb és még költségesebb időjárási viszonyokra számíthatunk 2012-ben. A német Munich Re viszontbiztosító szerint a természeti katasztrófák okozta károk teljes összege a rekordnak számító 310 milliárd dollár volt az év első kilenc hónapjában. A gazdasági veszteségek 80 százaléka az ázsiai-csendes-óceáni régióban keletkezett, és 1980 óta az időjárással összefüggő pusztítások száma több mint háromszorosára nőtt világszerte.
Áradások és hőség
Az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Intézet szerint az Egyesült Államokban rekordnak számító 12 egymástól független, milliárdos – összességében 52 milliárd dollár – nagyságú természeti katasztrófa történt 2011-ben. A Meteorológiai Világszervezet szerint az éghajlati adatok 19. században megkezdett rögzítése óta az idei év a tízedik a forrósági rangsorban. A hasonlóan erős – a Csendes-óceán felszíni vizeinek lehűlését okozó – La Nina-jelenséggel kísért évek közül pedig az eddigi legmelegebb.
Az elmúlt 15 évben mérték az eddigi 13 legforróbb évet, és az északi-sarki nyári olvadás során idén érte el az eddigi második legalacsonyabb értékét a tengeri jég kiterjedése. A szakemberek szerint a melegedő légkör és növekvő páratartalma kedvező körülményeket teremt a szélsőségesebb időjárási viszonyoknak. Az ipari tevékenység, a közlekedés és az erdőirtás során felszabaduló üvegházhatású gázok pedig a hőmérséklet további növekedéséhez vezetnek.
Januárban pusztító árhullámok söpörtek végig Ausztrália keleti partvidékén: 35 ember halálát és kétmilliárd dolláros biztosítási kárt okozva elárasztották a szénbányákat, az utakat, a síneket, és több ezer otthont. Ez idő alatt valóságos hódzsungelek lepték el az Egyesült Államok egyes részeit. A Yasi ciklon – az Ausztráliát eddig sújtó egyik legnagyobb és legerősebb vihar – februárban söpört végig az északi Queensland államon, elpusztítva a helyi cukor- és banántermést.
Márciusban 8,9-es erősségű földrengés rázta meg Japán északkeleti partvidékét, amely után pusztító szökőár söpört végig a szigetország part menti régióin. Májusban tornádó pusztított az amerikai Joplin városában, 160 ember halálát okozva. A Kína középső és déli részét sújtó júniusi áradások több mint száz ember életét követelték és több mint félmillió embert kellett kitelepíteni.
Az Afrika szarván elhelyezkedő országok július óta küzdenek az elmúlt évtizedek legsúlyosabb szárazságával, amely 13 millió embert fenyeget éhínséggel és várhatóan még 2012-ben is éreztetni fogja a hatását. A július és november közötti thaiföldi áradások több mint 600 ember halálát okozták. Az Irén hurrikán legkevesebb 40 embert ölt meg augusztusban az Egyesült Államok keleti részén, és az elmúlt évtizedek legsúlyosabb áradásait idézte elő néhány államban. Szeptemberben száznál több ember vesztette életét Kambodzsában és Vietnám déli részén a Mekong folyó 10 éve nem látott mértékű áradása miatt.
A Fülöp-szigetekhez tartozó Mindanaóra decemberben lecsapó Washi trópusi vihar heves áradásokat és földcsuszamlásokat idézett elő több mint 1200 ember halálát okozva. A Texas államot sújtó egészéves szárazság több mint ötmilliárd dolláros gazdasági veszteséget, és 1,6 millió hektárnyi területet elpusztító erdőtüzet eredményezett.
A szakemberek szerint a La Nina jelenség 2012-ben is éreztetni fogja a hatását: várhatóan átlag feletti esőzéseket eredményez Ausztrália északi és keleti részén, és a normálisnál több ciklont okoz a november és április közötti ausztrál viharszezonban. Emellett – a Csendes-óceán keleti és középső felszíni vizeinek felmelegedését okozó El Nino légköri jelenség hiányában – meghosszabbíthatja az atlanti-hurrikánszezont is.
Európa nagy részén, a skandináv régióban, Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is a normálisnál melegebb időjárás várható január és március folyamán.
/hvg.hu/ MTI/
Mit hoz neked 2012?
A számmisztika elárulja
Szerelem, siker, netán anyagi biztonság? Hívd segítségül a számokat annak érdekében, hogy megfejtsd, mi vár rád 2012-ben.
A számmisztika szerint a személyes év nagy jelentőséggel bír, megmutatva, hogy az adott időszakban milyen lehetőségekre számíthatsz.
Mindezt úgy számolhatod ki, hogy a legutolsó születésnapod dátumának számjegyeit összeadod, majd egy számjegyre egyszerűsíted. Például, ha 1973.10. 26-án születtél, és most 2011.12. 28. van, akkor add össze a legutolsó születésnap számjegyeit, vagyis 2+0+1+1+1+0+2+6 = 13. Ezt redukáld le úgy, hogy egyjegyű legyen, vagyis 1+3 = 4, így a te személyes számod a 4-es.
1-es személyes év
2012 számodra minden szempontból a kezdeményezés és a kezdés ideje, kiválóan alkalmas bármilyen új vállalkozás beindítására, bővítésére. Az élet minden területén a változások jegyében telik az év, tulajdonképpen bármi megtörténhet, ami úgy kezdődik, hogy új. Semmit nem szabad elvetned, légy határozott és nyitott mindenre, a siker kulcsa az állok elébe életérzés.
2-es személyes év
Szerencsés események történhetnek, ami az előző év eredménye is lehet, amennyiben akkor kezdeményező, aktív és optimista voltál. 2012 előnyös most a kivitelezésre, együttműködésre, mások támogatására - használj ki minden alkalmat ezek szellemében. Ne lepődj meg, ez az év passzívabb lesz, mint az előző volt, most inkább az a fontos, hogy minél több energiát gyűjts.
3-as személyes év
Egy igazán eseménydús, pezsgő és vidám évre számíthatsz. Utazások, rengeteg társasági összejövetel és szereplés jellemzi a 2012-es évedet, melynek során kihasználhatod sajátos fellépésedet és kisugárzásodat. Lehengerlő stílusod lesz az, ami determinál a sikerre, méghozzá az élet minden területén - munkában, családi és szerelmi ügyekben egyaránt gyarapodás várható.
4-es személyes év
Sokkal nyugodtabb, lassabb, csendesebb év lesz 2012, mint amilyen a tavalyi volt. Célszerű szorgalmat és alaposságot igénylő tevékenységeket végezned, melyeknek nem azonnal, hanem az év második felében érik majd be a gyümölcse. Mindenfajta befektetésre, önképzésre, építkezésre alkalmas ez az időszak, különösen, ha türelmes vagy, és nem azonnali eredményt vársz.
5-ös személyes év
Váratlan események, szerencsés fordulatok, rögtönzött megoldások, rendkívüli változékonyság jellemzi az új évet - a jelszavad az lesz, hogy egy biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Meg kell tanulnod a mának élni. Sokszor lesz szükséged némi spontaneitásra, ami időnként stresszel jár számodra, viszont a közérzeted és a hangulatod akkor lesz a legjobb, ha lazán és rugalmasan állsz minden változáshoz.
/Forrai Ildikó/
??????? 2012....
2011. november 20., vasárnap
Horoszkóp
Az asztrológia az emberiség egyik legősibb tudománya. Minden napjainkig megismert ősi civilizációban fontos szerepe volt, és napjainkban is sokan művelik. Az asztrológia görög eredetű szó, jelentése „csillagtudomány”. Abból a sok generáció alatti megfigyelésből indul ki, hogy összefüggés van az égitestek kölcsönös helyzete és az emberek jelleme, életük sorsdöntő eseményei között, és ez nemcsak az egyénekre vonatkoztatva igaz, hanem a társadalomban végbemenő történések között is. A nyugati kultúrában a közel-keleti asztrológia terjedt el, míg a Távol-Keleten ettől lényegesen különböző, de egymás közt hasonlóságot mutató rendszerek alakultak ki, melyeket összefoglalóan kínai asztrológiának neveznek.
A horoszkóp eredetét keresve több ezer évet kellene visszautazni a történelemben, bár egyes kutatások szerint több mint tízezer évvel korábbról is találhatunk nyomokat, melyek a horoszkóp ősi formáira utalnak.
Alexander Marschack, ausztrál történelemtudós állítása szerint a paleolit korban keletkeztek azok a faragott rénszarvas csontok, melyek egy közel-keleti ásatás során kerültek elő. A csontokon olyan rajzok voltak kivehetők, melyek egyértelműen a hold ciklikus változásait ábrázolták. Természetesen nem horoszkóp volt még ez, de mindenféleképpen annak ősének tekinthető. A leletek több mint 25000 évesek! Az emberek, más támpont híján az égbolt csillagaihoz viszonyítva határozták meg a természet ciklusait.
I.e. 4000 évvel a sumérok, a lépcsős szerkezetű piramisaikat az éjszakai égbolt megfigyelésére használták.
Ez a kiváltság akkoriban a papok előjoga volt. Egyébként nagy általánosságban is elmondható, ami a világ más asztrológiával foglalkozó civilizációira is érvényes volt, hogy a csillagok fürkészése, azok jeleinek értelmezése és a horoszkóp készítése, mindig a hatalom képviselőihez, az uralkodóhoz közel álló papok, tudósok kiváltsága volt.
A sumérok igen kifinomult asztrológiai tudással rendelkeztek, amit számos fennmaradt emlék is bizonyít. Találtak olyan sumér ékírásos agyag- és kőtáblákat, melyekből kiderül, hogy gyakori elfoglaltsága volt a papoknak a horoszkóp-készítés.
Az idő túllépett a sumérokon, mikor az akkádok i.e. 2350-ben meghódították a Sumér birodalmat.
A felbecsülhetetlen értékű asztrológiai feljegyzéseket saját nyelvükre fordították le. Az akkádok Nap, Hold és Vénusz imádók voltak, de a többi planétát is figyelembe vették a Szaturnusszal bezárólag. Már az akkádok is képesek voltak számításaikkal pontosan előre jelezni a nap- és holdfogyatkozásokat.
I.e. 2000-re a Sumér birodalom helyén Babilóniát találjuk. A babiloni asztrológusok a zodiákus és a pontos asztronómiai számítások bevezetésével továbbfejlesztették az asztrológiát és a horoszkop-készítést. I.e. 600 körül Babilóniából Egyiptomba és Görögországba is eljut az asztrológia tudománya. A hosszú évszázadok, sőt évezredek számtalan megfigyeléséből nyert tapasztalat lassan kialakította a még korántsem tökéletes, de a mai asztrológiához nagyon hasonló formáját.
I.e. 540-re született meg az az elmélet, amely az ekliptikát 12 egyenlő 30 fokos részre osztotta fel.
Néhány ezer évvel ezelőtt az ókori görögök voltak az elsők, akik több emberöltőn keresztüli megfigyelések alapján, illetve, az ősök üzenetit tanulmányozva rájöttek, hogy a nap és a bolygók állása befolyással van minden ember életére és persze ezen belül az egyénére is, és a jövőjükkel kapcsolatban is válaszokat kaphatnak a bolygók állása alapján. A görögökön kívül, tőlük teljesen függetlenül más civilizációk is ugyan erre a megállapításra jutottak, például az aztékok, toltékok, egyiptomiak, maják, indiaiak, kínaiak, stb.
A kínaiak később kezdtek el a horoszkópkészítéssel foglalkozni, de ők voltak az elsők, akik felfedezték, hogy miként befolyásolja a nap helyzete az évszakok váltakozását. Így a mezőgazdaságban is tudatosan tudták használni az asztrológiát.
I.e. 500 körül Platón foglalkozott asztrológiával és nagy szerepe volt abban, hogy az asztrológia tudomány népszérűsödjön, és szélesebb körben megismerhetővé váljanak az addig elért vívmányai, eredményei. Tulajdonképpen a görögöknek köszönhető, hogy a horoszkóp személyre szabott lett. Az asztrológia Görögországban fejlődött olyan szintre, amit ma, mi is ismerünk. Eleinte horoszkópot uralkodók készíttettek önmaguk, családjuk és persze országuk részére. Később aztán az asztrológusok nagyobb népszerűségnek örvendtek, és felkeresték őket nemesek, katonák és kereskedők, akik hajóikkal és karavánjaikkal terjesztették el a görög típusú horoszkópot. A kereskedelem fejlődésének köszönhetően, ezekben az időkben alakulnak ki a Földközi tenger szerte népszerű görög, és egyiptomi jósdák is.
I.e. 300 környékén volt újabb nagy virágkora az asztrológiának Egyiptomban, mely hatást csak fokozott az Alexandriában működő és később tűzvész martalékává vált világhírű könyvtár, ahol nagy számban fordultak elő asztrológiával, és horoszkópkészítéssel foglalkozó könyvek.
Néhány száz évvel később, i.sz. 350 körül, a keresztény egyház megjelenésével és elterjedésével háttérbe szorult a horoszkóp-készítés. Az asztrológiát csak titkos kereteken belül lehetett végezni, hiszen a Pápa ördögi praktikának minősítette az asztrológiával való foglalatoskodást, és kevesen akarták a horoszkóp miatt a máglyán való pörkölődést, karóba-húzást, vagy egyéb más lassú kínhalált kipróbálni.
Az kétségtelen tény, hogy az emberiség történelmében, a horoszkóp jelenünkben éli legnagyobb virágkorát.
Szinte megszámlálhatatlan formában létezik: napi horoszkóp, heti horoszkóp, havi horoszkóp, szerelmi horoszkop, üzleti horoszkóp, kínai horoszkóp, kelta horoszkóp, maja horoszkop, indiai horoszkóp, baba horoszkóp, utazási horoszkóp, vércsoport horoszkóp és még számos más fajta, amit felsorolni is képtelenség./Forrás: Horoszkóp/
Ilyen is van:
Kávé horoszkóp
Kos: Kedveli a kalandokat, és állandóan úton van. Emiatt a tripla adag eszpresszót kedveli, hogy legyen energiája.
Bika: Makacsnak születtek, emiatt kiválasztanak egy bizonyos kávéfajtát és jó ideig hűségesek lesznek hozzá. Például egy egyszerű, mégis elegáns Cappucinót.
Ikrek: Mindig a legójabbat választják a piacról (illetve üzletből), nem számit annyira, hogy eszpresszó vagy cappucinó. Valószinű, hogy a legjobban egy dupla Caffe Latte teszi őket boldoggá, félig koffeinmentesen, félig normálisan.
Rák: Koffeinmentes kávét szereti, a koffein idegessé és lobbanékonnyá teszi őket.
Oroszlán: Kávérajongó, és nem kizárt dolog, hogy nincs kávéautomatája. Egy csicsás csészébe töltött eszpresszó jellemezheti, ami segitségével a figyelem központjában maradhat egész nap.
Szűz: Zárkózottsága lévén egy egyszerű kolumbiai kávét kedvelne. Mindenki tudja, hogy ez jó, és biztos benne, hogy függővé teszi. Sosem fogadna el egy rossz kávét.
Mérleg: Még az innivalók között is az egyensúlyra törekszik. Szerinte egy kávé tejjel az ideális. Persze egyenlő részre elosztva.
Skorpió: Elbújik egy nagy bögre kávé mögött... jó sok tejjel. De senkinek sem kell tudnia erről. Mintha titok lenne a Skorpió jellemzője, igy sosem tudhatod, mit iszik.
Nyilas: Ma egy karamelles kávé, holnap egy frappé. Ő sem tudja biztosra. Mindegyiket szereti, ugyanakkor egyiket sem. Minden tipust kipróbál szezontól, hangulattól és ajánlatoktól függően.
Bak: Mindig a leghatásosabb módót keresi, tehát talált egy megoldást kávézás terén is. Egy eszpressó megoldja az energia kérdését, ugyanakkor időtakarékos is. Nem szeretné, ha meg kellene álljon a tennivalóival egy kávé miatt.
Vizöntő: Szeret kisérletezni az izekkel, és mindemellett új iyvilágokat teremt. Nagy valószinűséggel sosem iszik meg két egyforma izű kávét. Keveri, méricskéli, és addig próbálgatja, amig meg nem találja a számára legfinomabb at.
Halak: Általában kávéhelyettesitőket keres. Nem igazán kedveli a kávét, de ha mindenképp meg kell igya, hozzáad egy csepp különlegességet: tejszinhabot, alkoholt vagy akár gyümölcskrémet.
A horoszkóp eredetét keresve több ezer évet kellene visszautazni a történelemben, bár egyes kutatások szerint több mint tízezer évvel korábbról is találhatunk nyomokat, melyek a horoszkóp ősi formáira utalnak.
Alexander Marschack, ausztrál történelemtudós állítása szerint a paleolit korban keletkeztek azok a faragott rénszarvas csontok, melyek egy közel-keleti ásatás során kerültek elő. A csontokon olyan rajzok voltak kivehetők, melyek egyértelműen a hold ciklikus változásait ábrázolták. Természetesen nem horoszkóp volt még ez, de mindenféleképpen annak ősének tekinthető. A leletek több mint 25000 évesek! Az emberek, más támpont híján az égbolt csillagaihoz viszonyítva határozták meg a természet ciklusait.
I.e. 4000 évvel a sumérok, a lépcsős szerkezetű piramisaikat az éjszakai égbolt megfigyelésére használták.
Ez a kiváltság akkoriban a papok előjoga volt. Egyébként nagy általánosságban is elmondható, ami a világ más asztrológiával foglalkozó civilizációira is érvényes volt, hogy a csillagok fürkészése, azok jeleinek értelmezése és a horoszkóp készítése, mindig a hatalom képviselőihez, az uralkodóhoz közel álló papok, tudósok kiváltsága volt.
A sumérok igen kifinomult asztrológiai tudással rendelkeztek, amit számos fennmaradt emlék is bizonyít. Találtak olyan sumér ékírásos agyag- és kőtáblákat, melyekből kiderül, hogy gyakori elfoglaltsága volt a papoknak a horoszkóp-készítés.
Az idő túllépett a sumérokon, mikor az akkádok i.e. 2350-ben meghódították a Sumér birodalmat.
A felbecsülhetetlen értékű asztrológiai feljegyzéseket saját nyelvükre fordították le. Az akkádok Nap, Hold és Vénusz imádók voltak, de a többi planétát is figyelembe vették a Szaturnusszal bezárólag. Már az akkádok is képesek voltak számításaikkal pontosan előre jelezni a nap- és holdfogyatkozásokat.
I.e. 2000-re a Sumér birodalom helyén Babilóniát találjuk. A babiloni asztrológusok a zodiákus és a pontos asztronómiai számítások bevezetésével továbbfejlesztették az asztrológiát és a horoszkop-készítést. I.e. 600 körül Babilóniából Egyiptomba és Görögországba is eljut az asztrológia tudománya. A hosszú évszázadok, sőt évezredek számtalan megfigyeléséből nyert tapasztalat lassan kialakította a még korántsem tökéletes, de a mai asztrológiához nagyon hasonló formáját.
I.e. 540-re született meg az az elmélet, amely az ekliptikát 12 egyenlő 30 fokos részre osztotta fel.
Néhány ezer évvel ezelőtt az ókori görögök voltak az elsők, akik több emberöltőn keresztüli megfigyelések alapján, illetve, az ősök üzenetit tanulmányozva rájöttek, hogy a nap és a bolygók állása befolyással van minden ember életére és persze ezen belül az egyénére is, és a jövőjükkel kapcsolatban is válaszokat kaphatnak a bolygók állása alapján. A görögökön kívül, tőlük teljesen függetlenül más civilizációk is ugyan erre a megállapításra jutottak, például az aztékok, toltékok, egyiptomiak, maják, indiaiak, kínaiak, stb.
A kínaiak később kezdtek el a horoszkópkészítéssel foglalkozni, de ők voltak az elsők, akik felfedezték, hogy miként befolyásolja a nap helyzete az évszakok váltakozását. Így a mezőgazdaságban is tudatosan tudták használni az asztrológiát.
I.e. 500 körül Platón foglalkozott asztrológiával és nagy szerepe volt abban, hogy az asztrológia tudomány népszérűsödjön, és szélesebb körben megismerhetővé váljanak az addig elért vívmányai, eredményei. Tulajdonképpen a görögöknek köszönhető, hogy a horoszkóp személyre szabott lett. Az asztrológia Görögországban fejlődött olyan szintre, amit ma, mi is ismerünk. Eleinte horoszkópot uralkodók készíttettek önmaguk, családjuk és persze országuk részére. Később aztán az asztrológusok nagyobb népszerűségnek örvendtek, és felkeresték őket nemesek, katonák és kereskedők, akik hajóikkal és karavánjaikkal terjesztették el a görög típusú horoszkópot. A kereskedelem fejlődésének köszönhetően, ezekben az időkben alakulnak ki a Földközi tenger szerte népszerű görög, és egyiptomi jósdák is.
I.e. 300 környékén volt újabb nagy virágkora az asztrológiának Egyiptomban, mely hatást csak fokozott az Alexandriában működő és később tűzvész martalékává vált világhírű könyvtár, ahol nagy számban fordultak elő asztrológiával, és horoszkópkészítéssel foglalkozó könyvek.
Néhány száz évvel később, i.sz. 350 körül, a keresztény egyház megjelenésével és elterjedésével háttérbe szorult a horoszkóp-készítés. Az asztrológiát csak titkos kereteken belül lehetett végezni, hiszen a Pápa ördögi praktikának minősítette az asztrológiával való foglalatoskodást, és kevesen akarták a horoszkóp miatt a máglyán való pörkölődést, karóba-húzást, vagy egyéb más lassú kínhalált kipróbálni.
Az kétségtelen tény, hogy az emberiség történelmében, a horoszkóp jelenünkben éli legnagyobb virágkorát.
Szinte megszámlálhatatlan formában létezik: napi horoszkóp, heti horoszkóp, havi horoszkóp, szerelmi horoszkop, üzleti horoszkóp, kínai horoszkóp, kelta horoszkóp, maja horoszkop, indiai horoszkóp, baba horoszkóp, utazási horoszkóp, vércsoport horoszkóp és még számos más fajta, amit felsorolni is képtelenség./Forrás: Horoszkóp/
Ilyen is van:
Kávé horoszkóp
Kos: Kedveli a kalandokat, és állandóan úton van. Emiatt a tripla adag eszpresszót kedveli, hogy legyen energiája.
Bika: Makacsnak születtek, emiatt kiválasztanak egy bizonyos kávéfajtát és jó ideig hűségesek lesznek hozzá. Például egy egyszerű, mégis elegáns Cappucinót.
Ikrek: Mindig a legójabbat választják a piacról (illetve üzletből), nem számit annyira, hogy eszpresszó vagy cappucinó. Valószinű, hogy a legjobban egy dupla Caffe Latte teszi őket boldoggá, félig koffeinmentesen, félig normálisan.
Rák: Koffeinmentes kávét szereti, a koffein idegessé és lobbanékonnyá teszi őket.
Oroszlán: Kávérajongó, és nem kizárt dolog, hogy nincs kávéautomatája. Egy csicsás csészébe töltött eszpresszó jellemezheti, ami segitségével a figyelem központjában maradhat egész nap.
Szűz: Zárkózottsága lévén egy egyszerű kolumbiai kávét kedvelne. Mindenki tudja, hogy ez jó, és biztos benne, hogy függővé teszi. Sosem fogadna el egy rossz kávét.
Mérleg: Még az innivalók között is az egyensúlyra törekszik. Szerinte egy kávé tejjel az ideális. Persze egyenlő részre elosztva.
Skorpió: Elbújik egy nagy bögre kávé mögött... jó sok tejjel. De senkinek sem kell tudnia erről. Mintha titok lenne a Skorpió jellemzője, igy sosem tudhatod, mit iszik.
Nyilas: Ma egy karamelles kávé, holnap egy frappé. Ő sem tudja biztosra. Mindegyiket szereti, ugyanakkor egyiket sem. Minden tipust kipróbál szezontól, hangulattól és ajánlatoktól függően.
Bak: Mindig a leghatásosabb módót keresi, tehát talált egy megoldást kávézás terén is. Egy eszpressó megoldja az energia kérdését, ugyanakkor időtakarékos is. Nem szeretné, ha meg kellene álljon a tennivalóival egy kávé miatt.
Vizöntő: Szeret kisérletezni az izekkel, és mindemellett új iyvilágokat teremt. Nagy valószinűséggel sosem iszik meg két egyforma izű kávét. Keveri, méricskéli, és addig próbálgatja, amig meg nem találja a számára legfinomabb at.
Halak: Általában kávéhelyettesitőket keres. Nem igazán kedveli a kávét, de ha mindenképp meg kell igya, hozzáad egy csepp különlegességet: tejszinhabot, alkoholt vagy akár gyümölcskrémet.
2011. november 15., kedd
A számitógép
<
Számítógépes szlengszótár.....
Alfa változat:
A programok készítésének az az első fázisa, amikor
megpróbálják figyelembe venni a felhasználók visszajelzéseit. Latin szó,
jelentése: "nem működik".
Béta változat: a program megjelenés előtti utolsó változata. A "béta"
egy latin szó, jelentése "még most sem működik".
Hibaüzenetek: rövid, velős üzenetek, amelyek segítségével a programozók a
felhasználókra hárítják a programjaik hibáit.
Hardware: a számítógép azon részeinek gyűjtőneve, amelyeket meg tudsz
rugdosni.
Software: a számítógép azon részeinek gyűjtőneve, amelyeket csak szidni
tudsz, a szerzőjével egyetemben.
Segítség: a programok azon funkciója, amelyek segítségével a felvetődött
kérdéseid mellé újakat szerezhetsz. Ha megfelelően használod a "Segítség"
funkciót, akkor több oldal megtekintése után visszajutsz a kiinduló pontra,
anélkül, hogy bármit is megtudtál volna.
Hibajavítás (patch): a programozó szánalmas kísérlete bűneinek
helyrehozására.
Nyomtató: ízetlen tréfa. Egy nyomtató három részből áll: a burkolatból, a
papírgyűrő mechanizmusból és a villogó piros lámpából.
Programozók: számítógépes bosszúállók.
Azon csoport tagjai, akiket az
iskolában folyamatosan gúnyoltak ám most már többszörös milliomosként
"felhasználóbarát" programokat írnak, amelyekkel bosszút állnak az egykor
őket gúnyolókon., ,
Felhasználói kézikönyv: olyan tárgy, amelyet az asztalláb rövidségnek
kompenzálására használnak. Alkalmas még a monitor szemmagasságba emelésére
is.
Tervezett megjelenési dátum: pontos számítási módszere abból áll, hogy a
tényleges megjelenési dátumból levonunk hat-tíz hónapot.
Felhasználók: azon személyek gyűjtőneve, akik a monitor előtt üldögélnek.
Három fő típusuk van: a kezdő, a haladó és a profi.
Kezdő felhasználó: az az ember, aki attól fél, hogy egy gomb megnyomásával
tönkreteszi számítógépét.
Haladó felhasználó: az az ember, aki nem tudja megjavítani számítógépét,
miután egy billentyűlenyomással tönkretette azt.
Profi felhasználó: az az ember, aki mások számítógépét is tönkre tudja tenni
egy billentyűlenyomással.
2011. október 27., csütörtök
Milyen lesz a tél?
Egy borongós őszi napon az öreg indián elmegy a varázslóhoz és megkérdezi:
- Milyen lesz a tél?
- Kemény hideg tél lesz.
- Biztos?
- Biztos.
- Gyűjtsek fát?
- Még kérded? Gyűjts!
- A családom is gyűjtsön?
- A családod is.
- Az egész törzs gyűjtsön?
- Az egész törzs...persze.
Az öreg elballag, a varázslónak pedig kezd rossz lelkiismerete lenni. Mi van, ha felesleges munkát adott az öregnek? Hát bemegy a városba, a meteorológiai intézetbe, és megkérdezi:
- Milyen lesz a tél?
- Kemény, hideg tél lesz.
- Biztos?
- Biztos. A szatellit-felvételeken remekül látszik, hogy az indiánok már mindenfelé gyűjtik a fát...
- Milyen lesz a tél?
- Kemény hideg tél lesz.
- Biztos?
- Biztos.
- Gyűjtsek fát?
- Még kérded? Gyűjts!
- A családom is gyűjtsön?
- A családod is.
- Az egész törzs gyűjtsön?
- Az egész törzs...persze.
Az öreg elballag, a varázslónak pedig kezd rossz lelkiismerete lenni. Mi van, ha felesleges munkát adott az öregnek? Hát bemegy a városba, a meteorológiai intézetbe, és megkérdezi:
- Milyen lesz a tél?
- Kemény, hideg tél lesz.
- Biztos?
- Biztos. A szatellit-felvételeken remekül látszik, hogy az indiánok már mindenfelé gyűjtik a fát...
2011. augusztus 23., kedd
Egy kis játék, ismerd meg magad !
Képzeld magad egy erdőben!
1. Milyen az erdő: világos, vagy sötét?
a. egy nappali erdőben látom magam
c. esti szürkület, vagy hajnal
2.Látod az ösvényt?
a.igen
b.nem
Haladsz az erdőben és meglátsz egy kelyhet..
1. Milyen a kehely?
a.értékesnek tűnik
b. egyáltalán nem tűnik értékesnek
2. Mi teszel vele?
a. semmit
b. felveszem, megnézem, aztán visszateszem
c.felveszem, iszom belőle és visszateszem
d. felveszem és magammal viszem
Tovább sétálsz és találkozol egy medvével
1. Milyen medvét látsz?
a. aranyos játékmackót
b. igazi medvét
2. Mit csinál a medve?
a. nem vesz észre engem
b. észrevett és aranyos játékmackós dolgokat csinál
c. észrevett, de nem foglalkozik velem
d. észrevett és fenyegetően néz rám és felém tart
Hogyan kerülöd el a medvét?
a. sehogy,
b.nem törődöm vele, csak elsétálok
c. elmegyek, mielőtt észrevesz
d. felmászom a fára vagy elbújok
e. megállok,és megküzdök vele: én nyerek
f. megállok, és megküzdök vele: kisebb sérülés árán szabadulok tőle
g. egyik sem
Folytatod a sétát, amig egy strandra nem érsz
1. Mennyi ember van a strandon?
a. több száz
b. 20-100
c. egy-kettő
d. egy se
2. Milyen mesze van tőled a legközelebbi ember?
a. elég közel, hogy beszélgethessünk
b. nem elég közel, hogy beszélgethessünk
c. jó messze, vagy nincs senki a strandon
Az értékelés..
Az erdő és az ösvény
Az erdő az életedet jelképezi, és hogy azt hogyan látod.Ha napfényes erdőben jártál, valószínűleg boldognak, elégedettnek érzed magad. Ha éjszakai erdőt láttál, akkor valószínúleg vannak olyan fontos dolgok az életedben, amelyeket szívesen megváltoztatnál.
A hajnali vagy alkonyat előtti erdő képe a kettő közötti életérzést jelképezi - néhány dolog változtatásra szorul,de nincs nagy baj!
Ha láttad az ösvényt az erdőben, akkor még nem vagy teljesen elégedett az életeddel. Nem árt, ha tudod: a fiatalok szinte mindig látják az ösvényt ebben a tesztben - hiszen azt szimbolizálja, hogy tartasz valahová.
A kehely
a jómód szimbóluma, és az ehhez való hozzáállásodé. A kérdéfeltevés alapján bármilyen kelyhet láthattál: sportkupát, boroskelyhet, vagy akár bádogbögrét. Ha értékesnek láttad, az azt mutatja,hogy szereted megajándékozni magad, amikor valami fontosat teszel.
Ha otthagytad a kelyhet, az arra utal, hogy lehetőséged volt valamilyen jutalomhoz hozzájutni, de nem éltél vele, azt is jelentheti, hogy a jómódnak nincs különösebb jelentősége számodra. Ha felvetted a kelyhet és újra letetted, akkor kaptál jutalmat, de rögtön fel is használtad valamire, ahelyett, hogy élvezted volna.
Ha ittál belőle, majd otthagytad, akkor a jutalmaknak és a jómódnak a praktikus oldala fontos számodra, önmagukban ezek nem jelentenek semmit. Ha magaddal vitted a kelyhez, akkor valósznűleg értékesnek is tűnt számodra: ez arra utal, hogy mindig felismered a lehetőséget önmagad jutalmazására és élsz is vele!
A medve..
a problémák szimbóluma, és azé, hogyan küzdesz meg velük. Ha játékmackóval találkoztál, ez arra utal, hogy jelenleg nem kell nagy gondokkal szembenézned, az igazi medvével való találkozás esély a problémávalvaló megküzdésre. .Azok az emberek, akik állandóan stressznek vannak kitéve, általában nagy és veszélyes medvét látnak ebben a tesztben.
Az, hogy a medve foglalkozik-e veled, és mit csinál, arra utal,hogy hogyan látod és kezeled a stresszt és a problémákat.Ha észre sem vett, akkor jelen pillanatban nincsenek nagy problémáid. Ha a medve észrevett, de a saját dogaival foglalkozik, akkor valószínűleg jól kezeled a problémákat. Ha a medve feneyegetően nézett, akkor ideje elgondolkodni, egy hosszabb szabadságon, valószínúleg túl sokat aggódsz.
A medve elkerüléséről szóló kérdésre adott válaszod a problémakezelésedet jellemzi. Ha legszívesebben megtartottad volna a medvét, akkor nagyon különbözöl a többi embertől, érezd magad szerencsésnek!
A Strand
és az ott látott emberek annak a szimbólumai, hogy hogyan viszonyulsz a többi emberhez. Az, hogy hány embert, mekkora tömeget képzeltél, jelzi, hogy hány embert szeretsz magad körül.Ha a strand teljesen tele volt, akkor valószínűleg olyan társasági lény vagy, aki imád tömegben lenni, , aki viszont teljesen üres strandot láttak, azok remekül elvannak egymagukban is. Hogy az embereket mennyire láttad magadhoz közelinek,az a többiekkel való kapcsolatodra utal.
1. Milyen az erdő: világos, vagy sötét?
a. egy nappali erdőben látom magam
c. esti szürkület, vagy hajnal
2.Látod az ösvényt?
a.igen
b.nem
Haladsz az erdőben és meglátsz egy kelyhet..
1. Milyen a kehely?
a.értékesnek tűnik
b. egyáltalán nem tűnik értékesnek
2. Mi teszel vele?
a. semmit
b. felveszem, megnézem, aztán visszateszem
c.felveszem, iszom belőle és visszateszem
d. felveszem és magammal viszem
Tovább sétálsz és találkozol egy medvével
1. Milyen medvét látsz?
a. aranyos játékmackót
b. igazi medvét
2. Mit csinál a medve?
a. nem vesz észre engem
b. észrevett és aranyos játékmackós dolgokat csinál
c. észrevett, de nem foglalkozik velem
d. észrevett és fenyegetően néz rám és felém tart
Hogyan kerülöd el a medvét?
a. sehogy,
b.nem törődöm vele, csak elsétálok
c. elmegyek, mielőtt észrevesz
d. felmászom a fára vagy elbújok
e. megállok,és megküzdök vele: én nyerek
f. megállok, és megküzdök vele: kisebb sérülés árán szabadulok tőle
g. egyik sem
Folytatod a sétát, amig egy strandra nem érsz
1. Mennyi ember van a strandon?
a. több száz
b. 20-100
c. egy-kettő
d. egy se
2. Milyen mesze van tőled a legközelebbi ember?
a. elég közel, hogy beszélgethessünk
b. nem elég közel, hogy beszélgethessünk
c. jó messze, vagy nincs senki a strandon
Az értékelés..
Az erdő és az ösvény
Az erdő az életedet jelképezi, és hogy azt hogyan látod.Ha napfényes erdőben jártál, valószínűleg boldognak, elégedettnek érzed magad. Ha éjszakai erdőt láttál, akkor valószínúleg vannak olyan fontos dolgok az életedben, amelyeket szívesen megváltoztatnál.
A hajnali vagy alkonyat előtti erdő képe a kettő közötti életérzést jelképezi - néhány dolog változtatásra szorul,de nincs nagy baj!
Ha láttad az ösvényt az erdőben, akkor még nem vagy teljesen elégedett az életeddel. Nem árt, ha tudod: a fiatalok szinte mindig látják az ösvényt ebben a tesztben - hiszen azt szimbolizálja, hogy tartasz valahová.
A kehely
a jómód szimbóluma, és az ehhez való hozzáállásodé. A kérdéfeltevés alapján bármilyen kelyhet láthattál: sportkupát, boroskelyhet, vagy akár bádogbögrét. Ha értékesnek láttad, az azt mutatja,hogy szereted megajándékozni magad, amikor valami fontosat teszel.
Ha otthagytad a kelyhet, az arra utal, hogy lehetőséged volt valamilyen jutalomhoz hozzájutni, de nem éltél vele, azt is jelentheti, hogy a jómódnak nincs különösebb jelentősége számodra. Ha felvetted a kelyhet és újra letetted, akkor kaptál jutalmat, de rögtön fel is használtad valamire, ahelyett, hogy élvezted volna.
Ha ittál belőle, majd otthagytad, akkor a jutalmaknak és a jómódnak a praktikus oldala fontos számodra, önmagukban ezek nem jelentenek semmit. Ha magaddal vitted a kelyhez, akkor valósznűleg értékesnek is tűnt számodra: ez arra utal, hogy mindig felismered a lehetőséget önmagad jutalmazására és élsz is vele!
A medve..
a problémák szimbóluma, és azé, hogyan küzdesz meg velük. Ha játékmackóval találkoztál, ez arra utal, hogy jelenleg nem kell nagy gondokkal szembenézned, az igazi medvével való találkozás esély a problémávalvaló megküzdésre. .Azok az emberek, akik állandóan stressznek vannak kitéve, általában nagy és veszélyes medvét látnak ebben a tesztben.
Az, hogy a medve foglalkozik-e veled, és mit csinál, arra utal,hogy hogyan látod és kezeled a stresszt és a problémákat.Ha észre sem vett, akkor jelen pillanatban nincsenek nagy problémáid. Ha a medve észrevett, de a saját dogaival foglalkozik, akkor valószínűleg jól kezeled a problémákat. Ha a medve feneyegetően nézett, akkor ideje elgondolkodni, egy hosszabb szabadságon, valószínúleg túl sokat aggódsz.
A medve elkerüléséről szóló kérdésre adott válaszod a problémakezelésedet jellemzi. Ha legszívesebben megtartottad volna a medvét, akkor nagyon különbözöl a többi embertől, érezd magad szerencsésnek!
A Strand
és az ott látott emberek annak a szimbólumai, hogy hogyan viszonyulsz a többi emberhez. Az, hogy hány embert, mekkora tömeget képzeltél, jelzi, hogy hány embert szeretsz magad körül.Ha a strand teljesen tele volt, akkor valószínűleg olyan társasági lény vagy, aki imád tömegben lenni, , aki viszont teljesen üres strandot láttak, azok remekül elvannak egymagukban is. Hogy az embereket mennyire láttad magadhoz közelinek,az a többiekkel való kapcsolatodra utal.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)













