A legenda szerint, a FUJI hegység istennője KONOHANA SAKUYA HIME, tavasszal életre kelti a halott virágokat, melyek életképességnek legfőbb szimbóluma a cseresznye virág – a SAKURA.Az istennő, - akinek nevében a KONOHANA jelentése nem más, mint a „ fa virága” – ezekkel a rózsaszín virágokkal díszítette a FUJI-t, így a cseresznyevirágzást, a japánok a tavasz visszavonhatatlan eljövetelének tekintik, és egy több napon át tartó ünnepség sorozattal, a HANAMI-val tesznek emlékezetessé.
Évszázadok óta ünnepként tartják számon, mikor tavasszal elborítja a fákat a hófehér vagy világos rózsaszínű sziromtenger. Japánban több tucat cseresznyefajta van, de a többségük csak pár napig virágzik tavasszal.
Míg Kínában a cseresznye a női szépséget, a női princípiumot jelképezte, addig Japánban a természet mulandóságát jelenti, hiszen a virágzás oly rövid idő alatt lezajlik. De a felhőket is szimbolizálhatja, a fák formája miatt. A sakura ezen túlmenően tiszavirág élete, különleges szépsége és gyors halála a halandóságot is megtestesíti, az élet véges voltára emlékezteti az embert. Talán éppen ezért, de rengeteg témát adott a művészeknek is.
Japánban, úgy tartják: „ akire ráhull egy cseresznyefavirág, azt szerencse és boldogság kíséri útján …”
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése