A feltárt sírban csupa rendkívüli tárgyra bukkantak. Amíg a korabeli Európa sírjaiban 5 tárgy, köztük egy arany tárgy tulajdonosa már gazdagnak számított, addig Stonehenge Íjász Királyának sírjában mintegy 100 tárgyat találtak, köztük arany fülbevalókat.
A sír az egész korabeli Európa kiemelkedően leggazdagabb sírja – több, mint tízszer annyi tárgyat tartalmaz, mint az utána következő leggazdagabb ismert sír az egész korai bronzkorban
Az Íjász Király i.e. 2 300 körül élt, vagyis Stonehenge második szakaszának épülése idején, és így az angol tudósok feltételezik, hogy az ő magas szintű tudásával függ össze a Stonehenge épülésében megtestesülő magas szintű csillagászati és vallási tudás.
Az Íjász Király fogazatának, csontvázának és tárgyainak (két arany fülbevaló vagy hajcsat, három réz kés, kovakő nyílhegyek, homokkő könyökvédők és fazekak) izotópos elemzése váratlan eredményekre vezetett. Az oxigén izotópjainak elemzése a fogzománc tulajdonosának származási helyére enged következtetni. A vizsgálatok szerint az Íjász Király nem a későbbi Angliában, hanem Közép-Európában élte le fiatal éveit, mégpedig egy a mai brit éghajlatnál hidegebb körzetben – valószínűleg Ausztria, Svájc, vagy Dél-Németország körzetében. A réz kések egyike a mai Spanyolország, másika a mai Franciaország körzetéből származik. Az arany tárgyak egész Britannia területén a legkorábbiak.
Stonehenge Királya íjász, mégpedig rendkívül fejlett íjat hordó íjász volt. Igaz, maga az íj elkorhadt az évezredek alatt, de a homokkőből készült könyökvédő, ami védte az íjász könyökét az íj visszacsapódásától, egyértelműen azt jelzi, hogy nagy erejı, messzehordó, visszacsapó íjat használt, vagyis reflexíjat.

Ha Stonehenge a Nap-tisztelethez kapcsolódik, akkor valószínıleg olyan kultúra építhette, amelyiknél a Nap-tisztelet jelentős szerepet játszott – vagyis Stonehenge-et éppen az ókori-őskori mágusok építhették! Ha a tudós-papok Nap-tiszteletre utaló magas arany fejéket viseltek, akkor valószínűleg Nap-tisztelők – vagyis mágusok voltak! Akkor tehát Stonehenge Íjász Királya is mágus lehetett! És ha mágus volt, és a Kárpát-medencéből érkezett, akkor a Kárpát-medence már az őskorban a mágikus kultúra központja volt!
forrás:
Grandpierre Attila
csillagász, zenész,
A szöveg első felében fel sem merül a Kárpát-medence, ott Svájc és Ausztria szerepel, mint az "íjász király" lehetséges származási területe... Arról nem beszélve, hogy az utolsó két mondat következtetései félre vezetők és spekulatívak. Miért kell ilyen, s hasonló áltudományos kijelentéseket tenni, hogy aztán a laikus olvasó, elhiggye "a Kárpát-medence már i.e 2000 évvel is valamiféle mágikus kultúra központja volt, ergo nem véletlen keveredtek ide 3 évezreddel később Őseink is, s ezáltal mi is, mai magyarok érezzük át ennek a mágikus miliőnek az áldását" (és ez nem spekuláció a részemről, több embertől hallottam már ilyen és hasonló eszmefutatást, a Stonehenge kapcsán, de akár csak a magyarság Kárpátokon belüli kivâlasztottsága kapcsán. S mindannyiszor erre/vagy hasonló írásokra hivatkozva.)
VálaszTörlés